Активісти висунули вимоги щодо створення ТСК у справі Гандзюк – заява

Після смерті радниці міського голови Херсона Катерини Гандзюк фракції “Блок Петра Порошенка” і “Народний фронт” розблокували створення в Раді Комісії, що повинна розслідувати напади на активістів, і можуть отримати в ній більшість.

“БПП і НФ, які повністю контролюють весь правоохоронний блок країни, хочуть отримати в ТСК 8 місць з 13 можливих, встановити одноосібний контроль за роботою Комісії. Причому, в складі ТСК можуть виявитися депутати, які поширювали неправдиву інформацію про хід розслідування нападу на Катю Гандзюк та інших активістів, а також однопартійці тих, хто, на думку друзів Каті, стоїть за спинами замовників її вбивства “, – йдеться в заяві активістів, опублікованій на сторінці громадської кампанії “Хто замовив Катю Гандзюк? ” в Facebook.

До складу ТСК, за заявами фракцій, делеговані:

БПП: Булгак, Король, Алексєєв, Карпунцов, Суслова;

НФ: Геращенко, Висоцький, Алексєєв;

БЮТ: Луценко;

Самопоміч: Сотник;

Опоблок: Павленко;

Позафракційні: Геращенко, Гопко.

Активісти підкреслюють, що участь радника глави МВС Антона Геращенко в ТСК є неприпустимою.

“Наявність в складі комісії, яка повинна розслідувати напади на активістів і їх умисні вбивства, радника міністра внутрішніх справ, який поширює в ЗМІ недостовірну інформацію про напади і результати розслідування – ставить під сумнів адекватність і добропорядність роботи всієї комісії. Вважаємо, що депутат Антон Геращенко як радник міністра внутрішніх справ Арсена Авакова має завдання прикривати систему, що має пряме відношення до злочинів, скоєних проти громадських активістів. Ми вимагаємо виключити даного депутата зі складу цієї ТСК “, – йдеться в заяві.

Також активісти виступають проти створення ТСК з числа депутатів, які мають прямі конфлікти інтересів прозорості та незаангажованості діяльності такої комісії щодо органів правопорядку, і вимагають включити до складу комісії народного депутата Мустафа Найєма.

“Ми вимагаємо призначити головою комісії народного депутата, який викликає довіру у громадянського суспільства і не є агентом прогнилої правоохоронної системи”, – підкреслюється в тексті.

Крім того, за наявними даними, комісію очолить Ірина Геращенко, а народний депутат від БПП Микола Паламарчук не потрапив до складу в останню хвилину.

заява по тск (PDF)
заява по тск (Text)

Катерина Гандзюк померла 4 листопада в київській лікарні. Офіційна причина смерті: поліорганна недостатність та хімічні опіки 39% тіла внаслідок  нападу з використанням хімічної речовини.

Після смерті Гандзюк кримінальну справу про замах на неї перекваліфікували за статтею “закінчене умисне вбивство”

За даними ЗМІ та активістів, помічник народного депутата від Блоку Петра Порошенка Миколи Паламарчука Ігор Павловський є посередником між виконавцями і замовником вбивства активістки Катерини Гандзюк. Саме він передавав грошові кошти керівнику групи виконавців – Торбину. Сергія Торбина і ще чотирьох людей поліція затримала в другій половині серпня. Всі підозрювані брали участь в АТО (тепер – ООС) в складі добровольчих підрозділів. Вони всі, окрім Торбина, зізналися у злочині.

Після арешту банди виконавців Павловський був готовий здати замовника вбивства, але зміг домовитися з правоохоронними органами.

Нагадаємо, 31 липня Гандзюк облили концентрованою сірчаною кислотою біля під’їзду її будинку в Херсоні. Постраждалу шпиталізували з хімічними опіками 40% тіла. У Гандзюк – давній конфлікт із керівництвом херсонської поліції, яке вона звинувачувала у хабарництві. Відзначимо, що народний депутат Микола Паламарчук, за даними активістів, вічний смотрящий за темами МВС в Херсонській області. Сам він це заперечує, як і причетність до злочину.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>