Акціонери хочуть відсторонити Цукерберга від управління Facebook

Частина акціонерів Facebook виступає за те, щоб виключити Марка Цукерберга, засновника компанії, з ради директорів.

Про це пише liga.net з посиланням на ITC.

За виключення Цукерберга з керуючої ради директорів виступає група інвесторів, які є членами правозахисної громадської організації SumOfUs.

Сама організація позиціонує себе як інтернет-спільнота, яка впливає на світові корпорації з метою їх залучення до відповідальності за низкою глобальних проблем, включаючи глобальні зміни клімату, порушення прав, дискримінацію в різних її проявах, порушення прав людини, корупцію і корпоративне захоплення влади.

Вони переконані, що незалежна людина краще впорається з цією роллю, “забезпечивши потрібний контроль за керівництвом компанії, поліпшивши корпоративне управління і затвердивши більш ясний план дій для акціонерів”.

У Facebook відмовилися від коментарів, але ймовірно компанія опублікує офіційну заяву одночасно з поданням звіту до Комісії з цінних паперів і біржових операцій США в квітні 2017 року.

Подача цієї пропозиції пов’язана з невдоволенням акціонерів новою структурою акціонерного капіталу компанії, затвердженої в минулому році.

На думку незадоволених інвесторів, прийняті зміни привели до явного зміщення балансу сили на користь Цукерберга.

В ході зборів в червні 2016 року учасників попросили проголосувати за випуск акцій класу C, щоб Цукерберг міг зберегти контроль над компанією.

Голосування пройшло успішно, але один з інвесторів досі оскаржує це рішення в суді, вважаючи його незаконним.

План виник після того, як в 2015 році Цукерберг пообіцяв пожертвувати 99% належних йому і його дружині Прісциллі Чан акцій Facebook на “покращення світу”.

Випуск акцій класу C був необхідний, щоб допомогти Цукербергу в досягненні його довгострокових цілей і в той же час надихнути залишитися в компанії якомога довше.

Зазначається, що SumOfUs турбують можливі негативні наслідки, а точніше потенційне зниження вартості акцій через те, що занадто багато свого робочого часу Цукерберг проводить поза компанією.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>