Американський журналіст розповів про близькі відносини Януковича з Манафортом

Під час роботи американського політичного консультанта Пола Манафорта в Україні у нього склалися дуже близькі та довірчі відносини з екс-президентом Віктором Януковичем, стверджує американський публіцист Франклін Фор.

У його розслідуванні, опублікованому в американському виданні The Atlantic, розкриваються невідомі раніше епізоди з біографії Манафорта, передає Hromadske.ua.

Зокрема, як стало відомо Фору, Манафорт справив визначальний вплив на формування публічного іміджу Януковича, навчивши його посміхатися і вести переговори. Манеру одягатися, а також зачіску Янукович також перейняв у Манафорта.

“Все це він робив тихо, з задніх сидінь. Він робив це дуже елегантно”, – зазначає журналіст.

Фор, посилаючись на колишнього спікера Міністерстві закордонних справ Олега Волошина, повідомив, що Янукович уважно прислухався до порад американського політтехнолога, часто ігноруючи аргументи українських посадових осіб.

За словами журналіста, Янукович і Манафорт проводили чимало часу разом: грали в теніс, парилися в лазні і навіть плавали голяка.

Екс-президент України виявився дуже щедрим наймачем американського політтехнолога. Як стверджує автор розслідування, до роботи в Україні Манафорт ніколи не заробляв настільки багато грошей. При цьому його послуги часто, але неохоче оплачували близькі до Януковича олігархи.

Під час роботи на Януковича Манафорту вдалося, за словами Фора, фактично сформувати свій “тіньовий уряд” в Україні.

“У кожному міністерстві у нього була своя людина”, – зазначає автор розслідування.

Після повернення до США Манафорт був змушений звернутися до психологів і пройти курс лікування в клініці в Арізоні через проблеми особистого характеру. Одна з його дочок зізналася, що якийсь час той був на грані самогубства.

Як відомо, екс-керівник виборчого штабу Дональда Трампа і політконсультант Віктора Януковича Пол Манафорт є одним з фігурантів “амбарной книги” “Партії регіонів”. За даними НАБУ, протягом 2007-2012 років він міг отримати з “чорної каси” ПР понад 12,7 млн доларів.

Нагадаємо, 30 жовтня минулого року Пол Манафорт здався ФБР.

Манафорту та його діловому партнерові Ріку Гейтсу пред’явили звинувачення за 12 пунктами. Зокрема, їх звинувачують у змові проти США, змові з метою відмивання грошей, діях як незареєстрованого іноземного агента, а також наданні неправдивих відомостей в рамках Закону про реєстрацію іноземних агентів (FARA) і неподанні звітів закордонних банківських рахунків. Значна частина звинувачення також пов’язана з діяльністю Манафорта в Україні.

Того ж дня суд відправив Манафорта і Гейтса під домашній арешт з можливістю внесення 10 та 5 мільйонів доларів застави відповідно.

Після внесення застави Манафорта звільнили з-під арешту.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>