Антикорупційна прокуратура подала скаргу на ухвалу про повернення обвинувального акту щодо Пасішника

Спеціалізована антикорупційна прокуратура подала апеляційну скаргу на ухвалу суду про повернення обвинувального акту щодо колишнього виконавчого директора компанії «Нафтогаз України» Андрія Пасішника. Про це повідомляє прес-служба Національного антикорупційного бюро.

Напередодні Солом’янський райсуд повернув антикорупційній прокуратурі обвинувальний акт щодо Пасішника. У суді вважають, що обвинувальний акт складений з порушенням норм Кримінального процесуального кодексу. Водночас Пасішнику обрали запобіжний захід – особисте зобов’язання.

22 квітня у Національному антикорупційному бюро України повідомили, що обвинувальний акт щодо Пасішника направлений в суд.

3 лютого у відставку з посади міністра економічного розвитку і торгівлі України подав Айварас Абромавичус, назвавши ключовою причиною звільнення конфлікт із першим заступником керівника фракції «Блок Петра Порошенка» Ігорем Кононенком, який, за словами Абромавичуса, намагався розставити своїх людей у міністерстві і на підконтрольних йому підприємствах, щоб контролювати грошові потоки. Зокрема, сказав міністр, йому в заступники хотіли нав’язати на той час виконавчого директора компанії «Нафтогаз України» Андрія Пасішника.

Кононенко назвав ці звинувачення спробою перекласти відповідальність за невдачі в роботі міністерства. Національне антикорупційне бюро України відкрило кримінальне провадження у зв’язку із заявами Абромавичуса.

Також 24 лютого детективи НАБУ зареєстрували кримінальне провадження за частиною 1 статті 344 Кримінального кодексу України (втручання у діяльність державного діяча) щодо здійснення незаконного впливу Пасішником на Абромавичуса з метою внесення пропозиції про призначення на посаду заступника міністра. У березні Пасішнику повідомили про підозру, згодом суд обрав йому запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>