Ані слова про Митний союз: зовнішня політика у виборчих …

Ані слова про Митний союз: зовнішня політика у виборчих …


За зближення з Росією у своїй програмі виступає лише Комуністична партія України

Якщо

перед минулими парламентськими виборами учасників кампанії легко можна було розділити на “прозахідних” та “просхідних”, то цього разу орієнтація “на Москву” в українських партій не в тренді.

Більшість учасників виборів-2014 у своїх програмах змагаються за те, хто швидше та глибше інтегрує Україну до Європейського Союзу. Про можливість вступу до Митного союзу у документах, які подані до ЦВК, не згадала жодна з партій.

З іншого боку, було б перебільшенням стверджувати, що зовнішньополітична тематика посідає домінуючу позицію у програмах. Традиційно для України учасники виборів фокусуються радше на внутрішніх, соціально-економічних питаннях. Хіба що цьогоріч більше уваги у цих документах приділяється проблемам безпеки.

Кілька учасників виборів – як-от Національна демократична партія, Блок лівих сил чи Інтернет-партія – навіть не виділили питанням зовнішньої політики місця у своїх програмах.

А деякі інші партії обмежуються загальними фразами на кшталт “розвиток нових форм співробітництва з іншими країнами, розширення участі України у міжнародних організаціях і конвенціях, нормативи і стандарти яких необхідні і корисні для розвитку країни”, як це зробила Ліберальна партія.

Майже всі в Європу

Дві партії, які братимуть участь у виборах, – “Батьківщина” та “Громадянська позиція (Анатолій Гриценко)” – включили до програм прагнення негайно ратифікувати Угоду про асоціацію України з ЄС. Річ у тому, що вони подали до ЦВК документи ще до того, як парламент зробив це 16 вересня.

У тому, як мають розвиватися стосунки між Києвом та Брюсселем далі, думки учасників виборів розходяться.Одразу кілька партій декларують наміри добитися повноцінного членства в ЄС

Одразу кілька партій декларують прагнення здобути для України повноцінне членство у Європейському Союзі, причому одна з них – Конгрес українських націоналістів – навіть зазначає, що це має відбутися до 2017 року.

“Блок Петра Порошенка” та “Батьківщина” конкретних часових орієнтирів для реалізації цієї мети не вказують, однак і ці політсили, і інші партії, які згадують у своїх програмах про євроінтеграцію, вказують, що саме вона є стимулом для проведення реформ та запровадження в Україні гідних стандартів життя.

Утім, про прагнення здобути повноцінне членство в ЄС говорять не всі: “Громадянська позиція (Анатолій Гриценко)” прагне “забезпечити пріоритетний вихід на стандарти і критерії, необхідні для вступу до ЄС”, однак про сам вступ до Євросоюзу наразі не йдеться.

Інші учасники виборів у програмах згадують про окремі виміри співпраці з ЄС.

Приміром, “Свобода” заявляє про необхідність встановлення безвізового режиму з Євросоюзом.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>