Астрономи виявили найунікальнішу комету

Астрономи виявили найунікальнішу комету

Астрономи виявили першу комету, що не має хвоста, склад якої може допомогти науковцям зрозуміти процеси формування та еволюції Сонячної системи.

Більшість виявлених комет сформувалися з льоду та інших заморожених сполук у холодних областях Сонячної системи. Комета “Manx“, названа на честь породи безхвостих кішок, складається зі скельних порід, що зустрічаються зазвичай поблизу Землі.

“Ми вже вивчили безліч астероїдів, але всі вони протягом довгого часу знаходилися під впливом високих температур, – сказала Карен Меч, астроном із Гавайського університету. Це перший знайдений нами непошкоджений астероїд”.

Дослідники вважають, що недавно знайдена комета утворилася в тій же області, що і Земля, а потім була відкинута до далеких рубежів Сонячної системи, коли планети почали виходити на свої орбіти.

Фахівці, які брали участь у відкритті, наразі прагнуть дізнатися, скільки ще комет, подібних Manx існує в нашій системі.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>