Астрономи виявили на нейтронній зірці "гору"

Висота опуклості на зірці досягає декількох кілометрів.


33

<!–         - –>

Вчені заявили про те, що на нейтронній зірці J1023+0038 може існувати опуклість, висота якої, на думку дослідників, може досягати декількох кілометрів. Стаття з висновками вчених була опублікована на сайті arXiv.org.

За секунду нейтронна зірка J1023+0038 здійснює 600 обертів навколо своєї осі. Втрати енергії повинні були привести до того, що кожен мільярд років частота обертання світила зменшувалася б на 76 оборотів на секунду. Нове дослідження показало, що J1023+0038 “перемикається між режимами випромінювання: в радіо – та рентгенівському діапазонах. В останньому випадку частота обертання нейтронної зірки зменшується на 30%.

Дослідники вирішили знайти пояснення такій поведінці зірки і встановили, що у неї є світило-компаньйон. Розрахунки вчених показали, що в разі “перетікання” матерії з цієї зірки на J1023+0038 можливе формування опуклості, яка є ключем до розуміння “аномалії”.

Раніше вчені виявили зірку-надгіганта з нейтронною зіркою в центрі. Подібні космічні тіла називають об’єктами Торна-Житкова. Ядром червоного гіганта є нейтронна зірка. Ймовірно, подібне явище виникло після злиття подвійної системи. Висновки вчених зроблені на підставі повторного аналізу відомостей фотометричних каталогів і висновків, які стосувалися характеру руху HV2112 в межах галактики Мала Магелланова Хмара.


За матеріалами:

Naked Science


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>