Астрономи виявили суперземлю всього у шести світлових роках від Сонця

Як повідомляє DT з посиланням на “Популярную механику”, маса виявленої планети становить близько 3,2 маси Землі.

Зірка Бернадра – найближча до Сонця одиночна зірка і найбільш швидке світило в нічному небі. Біля неї була виявлена планета, що отримала назву Barnard’s Star b. Її маса більше земної приблизно в 3,2 рази, а температура її поверхні досягає -170 градусів Цельсія.

Планета була знайдена за допомогою даних, які були зібрані сім’ю науковими інструментами, розташованими на телескопах в різних частинах світу, за 20 років спостережень. Дослідники шукали найдрібніші зміни в спектрі випромінювання зірки, які могли б вказувати на коливання її траєкторії, викликані впливом гравітації великої кам’янистої планети.

Читайте також: Вчені помітили дві можливі “планети-сироти”

“Після дуже ретельного аналізу ми на 99% впевнені, що планета там дійсно є. Втім, ми продовжимо спостерігати за зіркою, щоб виключити можливі, але малоймовірні, природні коливання в зоряній яскравості, які б могли бути помилково прийняті за спричинені планетою”, – заявив провідний автор дослідження Ігнасій Рібас.

фото: NASA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>