Астрономи виявили у четвертої за розмірами карликової планети Сонячної системи кільце

Астрономи виявили у четвертої за розмірами карликової планети Сонячної системи, яка знаходиться за орбітою Нептуна, кільце.

Кільце було виявлено у карликової планети Гаумеа, відкритої ще в 2004-2005 році двома незалежними групами астрономів, повідомляє N+1 з посиланням на статтю в журналі Nature.

Автори нового дослідження за допомогою 12 європейських телескопів провели спостереження за карликовою планетою в той час, коли вона проходила перед зіркою URAT1 533-182543.

Головним відкриттям стала наявність у карликової планети кільця шириною 70 кілометрів і радіусом – 2287 кілометрів, яке лежить в одній площині з екватором Гаумеа і його супутником Гііака. 

Астрономи також уточнили параметри Гаумеа – за своєю найдовшою віссю планетоїд, як мінімум на 2,3 тисячі кілометрів більший, ніж вважалося раніше. Верхня межа його середньої щільності досягає 1,8 кілограма на кубічний метр, що робить об’єкт більше схожим на Плутон.

При цьому дослідникам не вдалося зареєструвати слідів метанової або азотної атмосфери, як у Плутона. Якщо у карликової планети і є газова оболонка, то вона, ймовірно, занадто розріджена.

Гаумеа – не єдина карликова планета за орбітою Нептуна. До такого типу планетоїдів також відносяться Плутон, якому запропонували повернути статус планети, Макемаке і Еріда.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>