Астрономи назвали дату зближення Tesla Roadster з Марсом

Запущений в космос автомобіль Tesla Roadster наблизиться до Марсу 8 жовтня 2020 року.

Відстань між електрокаром і Червоною планетою складе близько 7 мільйонів км, йдеться в статті Popular Mechanics.

“Найближчий прогнозований підхід апарату до Марса між 2018 і 2030 роками відбудеться в 2020 році, 8 жовтня. Відстань між ними складе 7 мільйонів км. Це далеко за межами впливу гравітаційної сфери Марса”, – написав Джонатан Макдауелл з Гарвардсько-Смітсонівського центру астрофізики.

За підрахунками астрономів, орбіта автомобіля перетинає орбіту Марса і навіть проходить поблизу орбіти астероїда Церера. Її перигелій (найближча до Сонця точка орбіти) становить 0,98 астрономічних одиниць, а афелій (найбільш віддалена від Сонця точка орбіти) – 2,61 астрономічної одиниці.

Додамо, повз Землю Tesla Roadster пролетить кілька разів. Це станеться, за підрахунками астрономів, в 2021, 2026, 2031 і 2039 роках. В майбутньому розрахунки можуть бути скориговані, так як вони не враховують вплив деяких факторів, зокрема – сонячного вітру.

“Найближче в період до 2030 року родстер підійде до Землі після березня 2021 року. Відстань складе 45 мільйонів км”, – додав Джонатан Макдауелл. Проте, в 2073 році відстань між електрокаром і нашою планетою може скласти “всього” 1,6 мільйона км.

Раніше НВ повідомляло, що американський хімік Вільям Керролл з університету Індіани назвав найбільші загрози для автомобіля Ілона Маска Tesla Roadster, який був запущений в космос на ракеті Falcon Heavy. Проблемою для машини стануть метеорити і космічне випромінювання.

На думку Керролла, першими почнуть розпадатися обшивка сидінь і шини. Потім почне руйнуватися каркас електрокара. В кінцевому підсумку від автомобіля залишиться алюмінієва рама, внутрішні металеві частини і скляні деталі, в які не потраплять метеори.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>