Астрономи пояснили, чому на поверхні Місяця з'являються спалахи

Астрономи пояснили, чому на поверхні Місяця з'являються спалахи

Вчені заявили про те, що загадкові спалахи на Місяці виникають через зіткнення мікрометеоритів з поверхнею супутника нашої планети. Про свої висновки дослідники розповіли на щорічній планетологічній конференції DPS в американському Прово, пише Дзеркало тижня.

Дослідники провели спостереження за допомогою телескопа NELIOTA. Виявилося, що під час виникнення спалаху поверхня Місяця нагрівається до температури в 1500-3000 градусів Кельвіна. Це вказує на єдиний можливий сценарій їхнього народження — зіткнення мікрометеоритів і астероїдів з поверхнею супутника Землі.

За оцінками вчених, маса цих небесних тіл дійсно невелика — вона становить лише кілька сотень грам або пару кілограм. Типові розміри даних “небесних каменів”, як зазначають астрономи, поки що неможливо виміряти — за два роки роботи телескопи NELIOTA зафіксували лише дві дюжини подібних спалахів, і цього поки не вистачає для вимірювання їхньої густини і обчислення точних розмірів.

Як вважають астрономи, ці прабатьки спалахів можуть бути не більше типового каменя на Землі, якщо їхня щільність досить висока, або ж нагадувати за розмірами Челябінський метеорит, якщо вони схожі за складом на комети, що складаються майже повністю з льоду.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>