Афера з картами: як шахраї крадуть із рахунків українців

У світі кожні півхвилини створюються фішингові сайти, здатні вкрасти дані банківських карт або обліковий запис.

Про це OBOZREVATEL розповів директор Української міжбанківської асоціації членів платіжних систем ЕМА Олександра Карпова. За його словами, в першу чергу фішингові атаки проводяться через СМС, на другому місці – повідомлення через месенджери.

“Оскільки банки часто використовують доставку інформації клієнту через Viber, то фішингові атаки проводяться через нього. Також атакують месенджер Facebook. І трохи менше на WhatsApp”, – говорить Карпов.

Він наголосив, що основне завдання фішингу – вкрасти у вас основний обліковий запис. “Через нього можна заблокувати телефон і вимагати розблокування за гроші. Такі випадки досить поширені”, – пояснив Прокопенко.

За його словами, якщо це публічні люди, то можуть атакувати їхній Facebook, Twitter, за які потім також просять викуп. І, звичайно ж, одне з поширених завдань – викрасти гроші через дані банківської картки, які ви вводите на фішинговому сайті-копії. За даними ЕМА, тепер фішингові сайти крадуть не тільки реквізити, логіни і паролі картки. Але і клієнт на таких сайтах сам знімає обмеження на ліміти і вводить пароль 3D-Secure. На початку 2018 року таких сайтів було 4. За даними ЕМА, кожен другий користувач карти може стати жертвою фішингу.

Як повідомляв OBOZREVATEL, аферисти оголосили полювання на пенсіонерів. Зловмисники приходять до людей похилого віку і кажуть, що в країні впроваджують грошові новації, тому всі заощадження потрібно терміново обміняти на нові купюри.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>