А що сусіди кажуть про нас?

А що сусіди кажуть про нас?

 

Тому протягом усього існування Євромайдану вони протестували разом з усіма українцями, виходячи на площі у своїх містах, закликаючи всіх підтримати їх у спільній боротьбі проти свавілля.

Мені також стало цікаво поспілкуватись з нашими сусідами, жителями містечка Жешува, що в Польщі, на цю тему. Чи знають вони про те, що робиться в Україні, чи цікавляться цим і чи турбує їх такий розвиток подій? Опитування проводилося поміж простих зустрічних людей різного віку.

«Я, звичайно ж, співчуваю українцям. А передусім я співчуваю молодим, що вони не можуть вибороти того, чого хочуть. Я прекрасно розумію, що молодь приїжджає сюди до нас, у Польщу, і далі, на захід, і бачить, як можна жити», – зі співчуттям розповідає старенька жіночка, виходячи з магазину.

Далі зустрічаємо молодого хлопця, років двадцяти, що прогулюється по парку: «Так, я практично щоденно спостерігаю за тим, що діється в Україні. Щиро співчуваю всім українцям».

Випала мені і можливість поспілкуватись з пані Вікторією, українкою, що проживає за кордоном уже майже 10 років: «Я думаю, що ті події, які відбуваються, є насамперед несправедливими для нас, українців. Ми віддавна боролись за незалежність і хотіли вийти на європейський рівень, але, на жаль, поки що нам це не вдається».

Двоє чоловіків поважного віку також щиро поділились своєю думкою: «Ми вважаємо: те, що відбувається у вас, – це страшні речі. Ніхто не міг подумати, що дійде до війни.

Ми, звичайно ж, хочемо, щоб усе завершилося якнайкраще для українців і бажаємо їм лише добра».

Юлія ЗАРІЧАНСЬКА, студентка факультету журналістики Жешувського університету інформаційних технологій та менеджменту (Польща), Бершадь-Жешув.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>