Безкоштовну медицину після реформи скасовувати не будуть …

Безкоштовну медицину після реформи скасовувати не будуть …

Безкоштовну медицину після реформи скасовувати не будуть - МОЗ


Глава Міністерства охорони здоров’я Олександр Квіташвілі вважає, що безкоштовна медицина нікуди не дінеться якщо країну перевести на страхову.

Про це він заявив під час прес-конференції за підсумками засідання Національної ради реформ, новину передає “Преса України”.

“Перехід на страхову медицину не означає відмову від безкоштовною. Страховка – це один з джерел фінансування і не більше того. Тобто, завжди грошей у країни, де тільки страховка працює або де тільки працює державна програма і державні гроші”, – заявив він.

Разом з цим міністр додав, що страхова медицина в Україні буде працювати тільки після проведення всіх необхідних реформ.

“Для того, щоб нам переходити на страхові схеми, які будуть працювати в країні – нам треба спочатку реформувати мережу. Жодна страхова компанія не зможе працювати, коли мережа настільки застаріла”, – сказав Квіташвілі.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що президент України Петро Порошенко прирівняв медикаменти до коштовностей в ювелірних крамницях. Таке порівняння глава держава зробив у зв’язку з надто високими цінами на ліки.

Президент дав доручення главі МОЗ Олександру Квіташвілі оприлюднити реєстри референтних цін на медикаменти.

“Кроки, які були нами запропоновані, щоб зробити закупівлю ліків більш прозорою, реєстрацію – набагато простіше, зняли левову частку бюрократично-корупційних складових, які на 40-50% підвищували абсолютно необґрунтовано ціни на ліки”, – наголосив глава держави.

Також президент Порошенко розповів, що нині вже підписаний закон про закупівлю ліків у міжнародних партнерів. Зокрема, підтримку в постачанні медикаментів нададуть Всесвітня організація охорони здоров’я та Дитячий  фонд ООН (ЮНІСЕФ).

Як йдеться в повідомленні прес-служби, таким чином на закупівлі препаратів країна зекономить близько 40%.

“Це буде потужний удар по фармакологічній мафії, яка 23 роки гріла руки на здоров’ї людей”, – підсумував Петро Порошенко.

Читайте також:


Тільки зареєстровані користувачі можуть лишати коментарі.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>