Без президента не було б Єдиної Церкви – представник Патріарха Варфоломія

Єпископ Константинопольської православної церкви митрополит Еммануїл подякував президенту України Петру Порошенку за підтримку та всі жертви на які він пішов задля створення єдиної помісної православної церкви.

Про це він сказав напередоні Об’єднавчого собору 15 грудня.

“Дякую президенту України за його підтримку та всі жертви на які він пішов. Без його постійної підтримки ми б не досягли результату, який маємо тепер. Він передав цей процес до Вселенського патріарха Варфоломія з надією та вірою, що отримання Україною автокефалії стане можливим”, – сказав він.

Також вже новообраний предстоятель Української православної церкви Епіфаній заявив, що завдяки рішучості президента Петра Порошенка в Україні відбулося створення єдиної помісної православної церкви.

15 грудня в Києві Об’єднавчий собор обрав першого предстоятеля Української православної церкви. Ним став Епіфаній. Фактично – це буде перший визнаний київський митрополит з часів правління Ярослава Мудрого.

Тепер новобраному престоятелю потрібно відвідати Вселенського патріарха і отримати Томос про автокефалію Української православної церкви.

Об’єднавчий Собор відбувся в Софіївському соборі, що є важливою історичною традицією. Саме в Софіївському соборі 1051 року був висвячений перший київський митрополит Іларіон. Саме з праці Іларіона “Слово про закон і благодать” можна вважати початок обґрунтування незалежності української церкви.

Також, у Софії 1921 року було висвячено протоєрея Василія Липківського на Митрополита Київського і всієї України УАПЦ.

Тепер нового українського митрополита висвячуватимуть також в Софіївському соборі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МИТРОПОЛИТ ЕПІФАНІЙ: ЩО ПРО НЬОГО ВІДОМО

Також слідкуйте за“Прямим” у FacebookTwitter Telegram та Instagram.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>