Бельгія заарештувала держактиви Росії у зв'язку зі справою …

Арешт провадиться на підставі рішення бельгійського арбітражного суду від 18 липня 2014 року за позовом компанії “Юкос” Юніверсал Лімітед”.


ЮКОС

<!–      –>

У Бельгії російські установи, за винятком диппредставництв, отримали документ судових приставів про накладення арешту на державне майно Російської Федерації, яке перебуває у їх розпорядженні, а також на їх борги російській державі.

В документі зазначено, що арешт провадиться на підставі рішення бельгійського арбітражного суду від 18 липня 2014 року за позовом компанії “ЮКОС” Юніверсал Лімітед”, сума позову становить близько 1,653 мільярда євро.

Позивач зажадав заарештувати майно, оскільки “має серйозні побоювання щодо можливості отримати належну йому суму”.

У списку організацій, які отримали цей лист, зазначені практично всі великі російські банки, зареєстровані в Бельгії, всі російські представництва за винятком дипломатичних, у тому числі представництва НУО та ЗМІ, а також архиєпископство Брюссельське і Бельгійське РПЦ.

Вони зобов’язані у двотижневий термін заявити про те, яке саме знаходиться в їх розпорядженні майно РФ, та про борги перед РФ або про їх відсутність.

У міністерстві юстиції РФ повідомили, що це рішення може бути оскаржено.

“Дії судових приставів Бельгії можуть бути оскаржені в бельгійських судах”, – заявив представник відомства.

Він також зазначив, що ці заходи пов’язані з виконанням рішення арбітражу в Гаазі за позовом колишніх акціонерів ЮКОСа.

“Виконання Мін’юстом Росії постанови в умовах, коли висновки, що містяться в ньому, суперечать раніше прийнятим судовим актам КС РФ, а питання про можливість визнання в російській правовій системі обов’язковості подібних рішень знаходиться на розгляді КС РФ, представляється передчасним”, – заявили в Мін’юсті.

Раніше в міністерстві юстиції РФ заявили, що Росія може відмовитися від виплати компенсації за ЮКОСу.


За матеріалами:

Інтерфакс-Україна


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>