Бойовики ОРДЛО повідомили про місце знаходження 45 заручників

Представники “ДНР” і “ЛНР” повідомили українській стороні місце знаходження 45 полонених.

Про це заявив радник глави СБУ Юрій Тандіт в ефірі телеканалу “112 Україна“.

“Якщо спочатку, до останнього нам говорили про від 21 до 26 заручників, і називалися різні цифри, на сьогоднішній день ми знаємо, що встановлено місце 45 наших заручників. Ми сьогодні отримали цю інформацію від представників ОРДО/ОРЛО, це найголовніше”, – заявив Тандіт.

Він зазначив, що має враження, що з боку ОРДО/ОРЛО не хочуть говорити про конкретний день і місце звільнення українських полонених, продовжуючи затягувати процес.

Тандіт зазначив, що на під час переговорного процесу в рамках Тристоронньої контактної групи бойовики називали різні цифри.

“Знову називалася цифра 1102, потім 602, ми ж сказали, що на території України встановлено 618 осіб, доля кожної людини має свою історію, але ми готові в будь-який момент, в рамках чинного законодавства, віддати тих, кого можемо віддати, і чекаємо такі ж дії з боку ОРДО і ОРЛО”, – каже Тандіт.

Однак, за словами радника глави СБУ, бойовики не готові предметно говорити про це.

“Ми по кожному, з тих запрошуваних осіб, про яких говорили в ОРДО і ОРЛО, готові були дати довідку. Побачили, що поки це переговірників з тієї сторони не цікавило”, – зазначив Тандіт.

Він висловив сподівання, що найближчим часом зможе потішити добрими новинами, як і анонсував, не уточнивши при цьому суті “сюрпризу”.

З великими труднощами ми продовжуємо роботу зі звільнення заручників. Представники ОРДЛО довгий час не давали інформації про місцезнаходження багатьох наших людей. Раніше вони стверджували, що у них знаходиться тільки 21 чоловік.

Як повідомила за результатами зустрічі контактної групи прес-секретар переговорника від України Леоніда Кучми Дарка Оліфер, в цілому українська сторона вимагає звільнення 107 незаконно утримуваних осіб.

“Також ми наполягаємо на всебічному участю Міжнародного Комітету Червоного Хреста в процесі звільнення людей, – мова йде і про допуск експертів МКЧХ до заручників, і про виявлення їх місцезнаходження”, – пише вона у Facebook.                                              

Раніше представник України в гуманітарній підгрупі мінських переговорів Ірина Геращенко наголошувала, що бойовики на окупованому Донбасі приховують місця утримання українських заручників і користуються цим, щоб приховувати їхню реальну кількість.

За її словами, бойовики відмовляються міняти “всіх на всіх” або ж подають фантасмагоричний список з 600 людей, половини з якого просто не існує.

“На всі заклики до логіки, гуманізму, реалістичності, бо ж ми готові на поступки, але потрібно шукати людей, і потім шукати компроміси, а не мучити всіх нереалістичними неіснуючими списками – бачимо відмову. Це і є тероризм”, – наголошувала вона.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>