Борис Джонсон: Україна йде у правильному напрямку

Гройсман і ДжонсонКопирайт изображения
Reuters

Захоплення стійкістю України перед лицем російської агресії, досягнення в українському суспільстві за минулі три роки й оптимізм щодо майбутнього України – так британський міністр закордонних справ Борис Джонсон підсумував зміст виступів на міжурядовій конференції друзів і донорів України в Лондоні.

“Звісно, багато ще потрібно зробити, але загальне враження – Україна рухається в правильному напрямку”, – сказав пан Джонсон на спільній з українським прем’єром Гройсманом прес-конференції.

Він додав, що Британія стоїть пліч-о-пліч з Україною на шляху реформ і робитиме це “тривалий час”.

Міжнародна конференція, присвячена реформам в Україні, – подія безпрецедентна за обсягами й складом учасників.

Анонсована британським міністром закордонних справ Борисом Джонсоном під час його візиту до Києва навесні, вона зібрала 6 липня в Лондоні десятки міністрів і заступників міністрів закордонних справ країн-партнерів України в цілому світі – від США та країн сусідів України до Японії, представників інституцій-донорів і партнерів України з ЄБРР, МВФ, ЄІБ, ОЕСР, НАТО.

Для когось, як от для міністра закордонних справ Канади Христі Фріланд чи міністра закордонних справ Японії Фуміо Кішиди, Лондон став зупинкою на шляху до Гамбурга, де 7 липня розпочинається саміт Великої двадцятки.

Два господарі

Хоч вона проходить у Лондоні, в історичному палаці Ланкастер-хаус, міжурядова конференція Ukraine Reform має двох господарів: британського міністра закордонних справ Бориса Джонсона і прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, який представив план українських реформ на наступні три роки.

Борис Джонсон відзначив, що за минулі три роки Україна здійснила більше реформ, ніж за попередні 23, і впевнено запроваджує верховенство права і зміцнює демократичні інституції.

Володимир Гройсман заявив, що Україна – край можливостей, бо навіть витрачаючи 5% ВВП на війну, країна забезпечила економічне зростання на рівні 2,3% у 2016 році.

Український прем’єр визнав існування багатьох проблем, зокрема корупції, однак усіляко підкреслював, що нинішня влада нарешті взялася за викорінення проблеми.

Підтримка повна, критика завуальована

Лондонська конференція – це ще й майданчик для приваблення міжнародної фінансової та політичної підтримки Києва в умовах, коли драматичні події деінде відсунули війну на сході України на другий план у повідомленнях світових ЗМІ.

Один по одному, урядовці висловлювали підтримку Україні на шляху реформ і зауваження щодо методу їх проведення і темпів.

Заступник держсекретаря США Вільям Браунфілд прямим текстом вказав на те, що непокоїть західних партнерів України.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>