Брат російського кандидата в президенти Інтерпола представляє Україну в ОБСЄ, – ЗМІ

Про це повідомляє “Дзеркало тижня” з посиланням на джерела.

При цьому Ігор Прокопчук загалом перебуває у закордонному відрядженні 10,5 років, а до призначення у Відень працював послом України в Литві.

За інформацією видання, дані про родинні зв’язки Ігоря Прокопчука та Олександра Прокопчука наразі перевіряють. Відомо, що обидва Прокопчуки закінчили Київський державний університет ім. Т. Шевченка. У біографії Ігоря Прокопчука на сторінці Постійного представництва України при міжнародних організаціях у Відні йдеться, що він народився на Житомирщині. У Вікіпедії зазначено, що українець за народженням Олександр Прокопчук починав кар’єру в Житомирському обкомі комсомолу, а у 1986 році переїхав до Москви.

Видання повідомляє, що колеги називають Прокопчука-молодшого висококласним фахівцем, обізнаним і дисциплінованим, а також не схильним до публічних обговорень політичних переконань. За ним не помічали проросійських поглядів, в ОБСЄ у Відні та у центральному апараті МЗС його начебто цінують і поважають. Українські дипломати стверджують, що він сумлінно відстоює інтереси України в ОБСЄ.

Проте його колеги здивувалися, дізнавшись, що діти Прокопчука-молодшого вже після нападу Росії на Україну ходили до школи при посольстві РФ. Крім того, вони зазначають, що обидва Прокопчуки схожі ззовні. З урахуванням довгого терміну роботи Ігоря Прокопчука в закордонному відрядженні його хотіли замінити, проте не знайшли гідного кандидата на цю посаду.

“Україна має бути пильна під час призначень, але і обережна під час прийняття рішень про звільнення, щоб не втратити професіоналів і щирих патріотів, чиєю єдиною “темною плямою на біографії” можуть виявитися родичі за кордоном”, – сказав один зі співрозмовників видання.

  • Нагадаємо, на 87-й сесії Генеральної асамблеї міжнародної кримінальної поліції Інтерпол тривають консультації щодо обрання глави органіхзації. Фаворитом називають генерал-майора російської поліції Олександра Прокопчука, який з 2006 по 2011 роки був заступником начальника центрального бюро Інтерполу в Росії, а потім очолив цю організацію. У 2016 році Прокопчук став віце-президентом Інтерполу.
  • Депутат Європарламенту Ребекка Гармс заявила, що в разі очолення представником Росії Інтерполу країни ЄС мають вийти з цієї організації.
  • Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що Україна може призупинити членство в Інтерполі у разі обрання президентом росіянина.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>