Будівництво зі звітом спецслужбам: ФСБ заманила екс-бійців АТО для терактів у московському метро – СБУ

Агенти ФСБ найняли колишніх бійців ЗСУ, які воювали у зоні АТО, для нібито робіт у московському метро, але планували використати їх для терактів.

Про це інформує сайт СБУ. 

СБ України отримала інформацію, що ФСБ через підконтрольну структуру Федеральний інформаційний Центр “Аналітика і безпека” (ФІЦ, м. Москва) готує чергову провокацію проти нашої держави. Керівник ФІЦ Руслан Мільченко та його колега Сергій Соколов отримали від ФСБ завдання підібрати з числа колишніх учасників АТО кандидатів нібито для заробітків у Росії”, – йдеться у повідомленні. 

Подробиці “схеми” на брифінгу у СБУ розповів один із заробітчан Юрій Бондар, який воював у зоні АТО в 20-му мотопіхотному батальйон. Також “запросили” до РФ колишніх воїнів АТО, жителям Дніпропетровської області Сергія Морозова та Станіслава Юркевича. 

 

За словами глави СБУ Василя Грицака, також їм запропонували високу заробітну платню. Він додав, що Україні організацією їхньої подорожі займалася одна з агентів російських спецслужб, а в Москві хлопців зустрічав її спільник. Зараз обоє затримані українськими правоохоронцями. Колишній бійці розповіли, що силовики РФ зв’язалися з ними через їхнього знайомого Олександра Коротая.

“Також відзняли їхні посвідчення учасників АТО та фото відправили до Росії”, – зауважив Грицак. За його словами, у Москві в них забрали документи нібито для оформлення оренди квартири, де вони мали проживати. Щоправда, чоловіки мали знімати на камеру телефону будівельні об’єкти, до яких входили станції метро та інші об’єкти, а також звітувати по телефону невідомим особам.

Колишній бійці зрозуміли, куди вони потрапили і вирішили тікати. Скориставшись допомогою друзів у російській столиці, хлопці втекли до України. “Бігли на “Блаблакарі”, – додав він.

“На цих хлопців спецслужби РФ планували “повісити” теракти в Москві та інших містах Росії”, – пояснив Грицак.

“Вважаю, що саме через досвід отриманий в АТО хлопцям вдалося відверто “пошили у дурні” представників ФСБ та їхніх агентів”, ‒ зазначив Василь Грицак. Голова СБУ також закликав українців, особливо тих хто має досвід участі в антитерористичній операції, утриматись від поїздок до Росії та тимчасово окупованих територій. “Російські спецслужби тільки й чекають можливості використати вас проти української держави”, ‒ наголосив він. У рамках кримінального провадження, відкритого слідчими СБУ за ст. 111 Кримінального кодексу України. Триває досудове слідство. 

Нагадаємо, що раніше терактам, що готували диверсанти за вказівкою ГУ ГШ ЗС РФ, запобігла у Маріуполі Служба безпеки України.

Про це на брифінгу повідомив голова СБУ Василь Грицак.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>