Бюджет 2019 – міцна армія, сильна економіка та демократія

Вкотре вчасно розпочинаємо серйозну і складну дискусію – формування проекту бюджету і бюджету на 2019 рік. Уряд абсолютно чесно підійшов до формування бюджету, виходячи з макропрогнозу, який є основою бюджету. І формуємо його, відповідно до доходів і видатків, які мають бути між собою збалансованими.

У нас є дуже чіткі пріоритети на 2018-2019 роки. Можливо, вони далекі від ідеалу. Але я точно знаю, що з кожним роком ми інвестували свої зусилля у зростання національної економіки – і економіка сьогодні демонструє таке зростання. Ми все робили для того, щоб забезпечувати українське військо. І найголовніше – у нас є серйозна проблема – обслуговування зовнішніх боргів. Це не моя мантра – це факт, це виклик для української держави. Тому бюджет 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020 і наступних років буде розплачуватися за гріхи минулого.

Згоден, що економіка України має зростати. Але для того треба змінювати закони, нам потрібні інвестиції в нашу економіку. І сьогодні інвестиції приходять. Не так швидко, як би ми хотіли.

Говоримо про чіткий план політики економічного і промислового зростання. У цю залу ми приносили топ-33 економічних законів, які сьогодні розглядаємо і 13 з яких вже прийняті. Вони у тому числі містять ініціативи щодо індустріальних парків. Але ще багато треба провести системних змін, щоб посилити довіру до України. Економічного зростання ніколи не буде без інвестицій – внутрішніх і зовнішніх. Це принципово важливе питання.

Треба оберігати себе і національну економіку від неправильних рішень, що можуть тимчасово “розігріти” її, а потім дати серйозний обвал. І сьогодні бачимо, що деякі промислові політики тих країн, яких вважали за приклад, є величезними викликами для фінансового світу. Тому маємо йти своїм чітким шляхом економічного зростання.

Звісно, треба більше забезпечити фінансуванням охорону здоров’я і більше грошей вкладати у наших дітей. Більше будувати доріг і, безумовно, краще забезпечувати українське військо, у тому числі новим озброєнням. Але давайте будемо не просто гаслами виступати з трибуни, а візьмемо і порахуємо, скільки це буде коштувати нам у 2019 році. Скільки економічне зростання 3+ % дасть внутрішнього валового продукту, з якого будуть сплачені податки. І ми побачимо, скільки маємо ресурсу, який має бути перерозподілений.

Беззаперечно, сьогодні питання бюджету – прерогатива українського Парламенту. Але хочу підкреслити, що бюджет має бути реалістичним. Маємо зрозуміти, що ми в цей історичний період несемо відповідальність за нашу державу. Від гучних промов з цієї трибуни сильнішою Україна не буде. Маємо всі це усвідомити. Я це усвідомлюю.

Я застерігаю від необдуманих дій. Я застерігаю від “надування” дефіциту бюджету. Я застерігаю від того, щоб ввести країну в колапс, підвищену інфляцію, знецінення доходів, які можуть бути викликані у тому числі і “надутими” доходами бюджету і не виправданими видатками. Маємо це розуміти.

Чую виступи з трибуни Парламенту. Розумію, що кожен бореться за своє реноме, за те, як його будуть сприймати люди. Давайте поборемося за те, як будуть жити люди в цій країні. І не важливо, який у нас буде рейтинг. Давайте зробимо так, щоб реально заробітні плати зростали. А ми все робимо для того, щоб вони зростали у нинішніх умовах. Давайте зробимо так, щоб дійсно робити перерахунок пенсій.

Говорять про мінімальну пенсію, але не говорять, що з 1 березня буде проведена індексація пенсій. Що на пенсії закладено + 139 млрд грн у бюджеті і 27 млрд грн – на виплату пенсій військовослужбовцям.

Чому, коли згадують медицину, не говорять про те, що, з 2005 по 2013 рік було запозичено 50 млрд доларів державного боргу, і у той час, коли фінансували галузь у 4% ВВП, її можливо було фінансувати 24%? Тому що брали кошти, потім їх вкладали у сумнівні проекти, виводили через офшори, і країна просто ставала біднішою. А з чим залишалися українці? Українці залишалися з боргами.

У нас сьогодні більше 400 млрд виплат зовнішніх боргів у 2019 році, і жодний економічний ріст не може це компенсувати і не може зробити так, щоб ми їх виплатили за ці кошти.

Завдяки нашій боротьбі з контрабандою за два місяці збільшили доходи бюджету щоденно +200-300 млн. Це ще тільки початок. Ще є багато речей, за які маємо боротися.

Я людина відповідальна і ні в якому разі у мене немає рожевих окулярів. У мене є відчуття справедливості, можливо, навіть загострене. І я страждаю від того, що люди сьогодні живуть у надзвичайно складних умовах. Але треба говорити про те, що сьогодні маємо зробити все залежне від нас, щоб Україна стала сильною.

Моя стратегія одна – Україна має бути сильною державою. Ця сила базується на декількох фундаментальних речах: беззаперечно, українське військо, яке боронить наші кордони і дає відсіч російській агресії. Але зі слабкою економікою армія не може бути сильною. Тому наступна мета – сильна національна економіка. І третя важлива позиція – питання демократії, яку маємо стверджувати в нашій країні. У тому числі підвищуючи відповідальність, як центральної, так і місцевих органів влади, які відповідальні сьогодні за колосальний ресурс, який є у місцевих бюджетах. Просто одні розвивають свої території, а інші “туєчки з фонтанчиками” будують, щоб комусь сподобатися. Але потім бачимо, що у них є системні проблеми. Говорю про це як досвідчений фахівець і колишній міський голова.

Хочу усіх закликати, незважаючи на партії – у нас є лише єдина держава. Ми отримали її у такому стані, як отримали, але маємо передати – у кращому. Тому що тут будуть жити наші діти, тут живуть наші батьки, близькі, рідні, і вони сьогодні сплачують ці рахунки за гріхи, що були допущені у минулі періоди.

Давайте не допускати помилок. Давайте врешті-решт свої власні – великі і маленькі – амбіції віднесемо в сторону і поборемося за правильні рішення, які зроблять Україну сильною. Тоді ми з честю зможемо сказати про те, що ми виконали те, що послав нам Бог через волевиявлення людей. Вважаю це принципово важливим.

Закликаю абсолютно усіх бути чесними, говорити відверто. Там, де є здобутки, давайте говорити про це. Де є прорахунки, давайте говорити про це, але також і конкретно говорити, як з них виходити. Ми можемо наговорити на два бюджети країни, але як це все виконати? У кожного з вас є своя програма і своє бачення, але наша різниця лише в тому, що я щодня займаюся тим, щоб виконувати ваші програми.

Ми сьогодні розпочинаємо бюджетний процес. Прошу від свого імені і усіх – давайте започаткуємо нову традицію – відповідальної, чітко прорахованої, серйозної, фундаментальної роботи. Без популізму, прицілу на наступні вибори. Ті, хто брешуть, говорять лицемірства, або те, у що не вірять, але тому що це красномовно, все рівно програють. Можливо, короткостроково вони будуть “у фаворі”, але потім вони отримають зневагу суспільства.

Давайте будемо достойними. Прошу, щоб ми системно провели цю роботу і зробили країну сильною. У цьому нас нічого не роз’єднує, а навпаки.

Бажаю нам успіху у цій складній роботі і розраховую на те, що ми зробимо фундаментально важливий документ, виходячи з реального стану економіку і викликів минулого.

Давайте об’єднаємося і зробимо країну сильною.

Читайте всі новини по темі “Держбюджет-2019” на сайті “OBOZREVATEL”.

Редакція сайту не несе відповідальності за зміст блогів. Думка редакції може не збігатися з авторською.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>