ВВП України, як очікувалось, зросте у 2016 р. на 2%, – МВФ

ВВП України, як очікувалось, зросте у 2016 р. на 2%, – МВФ

Падіння реального валового внутрішнього продукту (ВВП) України, як очікується, уповільниться з 6,8% у 2014 році до 5,5% у 2015 році, а його відновлення очікується з 2016 року, за підсумками якого він збільшиться на 2%.

Такі дані оприлюднив Міжнародний валютний фонд у вівторок в Всесвітньому економічному прогнозі (World Economic Outlook, WEO), який оновлюється щопівроку.

«Економіка України, як очікується, досягне нижньої точки у 2015 році, оскільки з початком реконструктивних робіт стабілізується економічна діяльність», – йдеться в документі.

Такий прогноз відповідає даним, які закладені в програму розширеного фінансування EFF, тоді як за час, що минув від моменту її розроблення у лютому – першій половині березня, багато експертів погіршили свої очікування щодо української економіки.

МВФ зазначає, що падіння відображає економічні наслідки конфлікту на сході України, проте поглиблення рецесії пов’язане і з тиском на гривню, який посилився з жовтня минулого року.

Згідно з WEO, середньорічна інфляція в Україні поточного року прискориться до 33,5% із 12,1% роком раніше, а наступного року вона різко уповільниться до 10,6%.

МВФ також очікує скорочення дефіциту поточного рахунку з 4% ВВП минулого року до 1,4% ВВП цього року і 1,3% ВВП наступного.

За його оцінками, безробіття цього року досягне піку в 11,5% із 10,5% минулого року, а наступного року зменшиться до 11%.

Фонд відзначає важливість для України нарощування резервів і посилення податково-бюджетної позиції, пише Інтерфакс-Україна.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>