Великий адронний колайдер відновив роботу після 2-річної …

Великий адронний колайдер відновив роботу після 2-річної …

Великий адронний колайдер у неділю, 5 квітня, відновив роботу вперше з 2013 року, повідомляє BBC.  

«Це просто фантастика, щоб побачити ВАК таким після двох років капітального ремонту», – сказав Рольф Хойер, генеральний директор Європейської організації ядерних досліджень.

Передбачається, що до кінця травня потужність колайдера буде в два рази перевищувати потужність пристрою до його зупинки в 2013 році. Пізніше вчені планують провести досвід із зіткненням двох протонів на швидкості, близькій до швидкості світла, щоб спробувати отримати інформацію про темну матерію, яка займає близько 23% речовини Всесвіту. Серед інших наукових планів – дослідження суперсиметрії і антиматерії.

Колайдер побудований на 100-метровій глибині під кордоном Франції та Швейцарії. Це 27-кілометровий кільцевий тунель, в якому встановлений прискорювач заряджених частинок у вигляді гігантської труби.

Мета досліджень – запустити пучки протонів в різні боки, розігнати їх до величезних швидкостей, близьких до світлових, після чого частина з них зіткнеться між собою з енергією 14 тераелектронвольт. При таких енергіях повинні народитися нові елементарні частинки, і вчені зможуть наблизитися до відповіді, як був створений Всесвіт.

У липні 2012 року вчені заявили, що їм вдалося виявити нову частинку – можливий “бозон Хіггса” або “частку Бога”, яка, відповідно до Стандартної моделі фізики, створила Всесвіт. У 2013 році колайдер був зупинений для модернізації.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>