Великобританія переживає найсильніший спад економіки за останні 300 років

У 2020 році ВВП Великобританії переживе найбільше падіння за останні 300 років. Про це заявив глава Мінфіну країни Ріші Сунак під час представлення бюджету на наступний фінансовий рік в парламенті. Про це пише РБК з посиланням на промову міністра, опубліковану на сайті відомства.

«Економіка скоротиться цього року на 11,3%, що є найбільшим падінням виробництва за більш ніж 300 років. У міру ослаблення обмежень очікується, що економіка почне відновлюватися і виросте на 5,5% в наступному році, на 6,6% – у 2022 році, потім на 2,3%, 1,7% і 1,8% в наступні роки», – сказав Сунак.

За його словами, до докризового рівня обсяг економіки Великобританії не повернеться до IV кварталу 2022 року.

«Економічні збитки, швидше за все, буде довгими. Це означає, що в 2025 році обсяг економіки буде приблизно на 3% менше, ніж очікувалося в березні», – додав Сунак.

У зв’язку з економічними наслідками пандемії коронавірусу і вжитими проти неї заходами Великобританія значно збільшила обсяг запозичень і наростила зовнішній борг, додав міністр. Очікується, що в 2020 році Великобританія позичить 394 млрд фунтів, або 19% ВВП, зазначив він. За словами Сунака, для країни це рекордний рівень запозичень в мирний час.

У Великобританії виявили 1,5 млн інфікованих коронавірусом, випливає з даних Університету Джонса Хопкінса. За цим показником країна посідає сьоме місце в світі. Померли в Великобританії 55 900 хворих на COVID-19.

У Великобританії будуть штрафувати за використання компонентів Huawei

Оксфордський словник не зміг вибрати одне слово 2020 року, натомість вибрав аж 16

Найбільший в США виробник музичних інструментів оголосив про банкрутство

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>