Вихід із зони тяжіння Російської імперії. Порошенко вшанував …

У День пам’яті жертв політичних репресій 1937-1938 років президент України Петро Порошенко вшанував пам’ять жертв злочинів комуністичного тоталітарного режиму

Голова держави виголосив промову під час заходу на території Національного історико-меморіального заповідника “Биківнянські могили”, а також зробив кілька дописів у Twitter.

“Нині ми відзначаємо вісімдесяті роковини масових політичних репресій 1937-1938 років. Через незбагненно великі масштаби, які точно встановити неможливо й дотепер, цей злочин комуністичного тоталітарного режиму називають Великим терором”, – сказав Порошенко, додавши, що в Україні цей злочин став логічним продовженням Голодомору.

Порошенко, День вшанування жертв політичних репресій, Биківня_2

Сайт президента України

“Голодом вбивали українських селян. Чекістсько-енкаведешними кулями – політичну, культурну, наукову еліту. Таким комбінованим способом і здійснювали денаціоналізацію, викорінювали українство”, – наголосив президент.

Він нагадав, що три роки тому був підписаний закон “Про правовий статус і вшанування пам’яті борців за незалежність України у двадцятому столітті”, у якому на державному рівні було засвідчено, що “всі герої, які воювали та загинули в боротьбі за Україну, варті визнання, шани й поваги”.

Порошенко, День вшанування жертв політичних репресій, Биківня_3

Сайт президента України

Також у заяві йдеться, що згідно з ЗУ “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів” в Україні було перейменовано понад 52 тисячі площ та вулиць, майже тисяча населених пунктів та демонтовано майже півтори тисячі пам’ятників Леніну.

У зверненні президент також торкнувся теми автокефалії української церкви. “Сподіваюся, десь на небесах душа владики (митрополита Василія Липківського, – ред.), який сто років тому поставив на порядок денний питання про автокефалію, чує наші молитви до Господа про надання Томосу”, – написав президент.

Порошенко також зазначив, що його головна місія, в якій він відчуває підтримку більшості українського суспільства, – це зробити так, щоб Україна безповоротно вийшла із смертельно небезпечної зони тяжіння до Російської імперії.

“Ми зробили свій європейський вибір. Ми впевнено виходимо зі сфери російського впливу”, – додав Порошенко, а також нагадав про окуповані території східної України, які потрібно звільняти.

Президент не оминув увагою й окупований Крим та міст, який Росія будує через Керченську протоку всупереч міжнародному праву.

“Впевнений, агресор понесе відповідальність і за незаконне будівництво Керченського моста. Росіянам він згодиться як дорога для відступу. А Україна після відновлення свого суверенітету в Криму використає його для зміцнення зв’язків з Кубанню, де живе велика кількість українців”, – зауважив президент.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>