Волкер звинувачує РФ і підконтрольні їй сили в Донбасі у порушенні власних зобов'язань

Російсько-окупаційні війська в Донбасі і підконтрольні РФ терористичні організації “Л-ДНР” блокують доступ спостерігачів Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ до тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей, на порушення власних зобов’язань, повідомив спеціальний представник Державного департаменту США по Україні Курт Волкер.

“Росія і її сили регулярно блокують доступ СММ ОБСЄ на порушення власних зобов’язань. Росія не хоче, щоб світ бачив гуманітарну, економічну та екологічну катастрофу, створену нею в Донбасі”, – написав він на своїй сторінці в Twitter, нагадавши про необхідність миру в Україні.

Волкер нагадав і про те, що в липні бойовики “ДНР” 40 раз перешкоджали проїзду спостерігачів до південних районів Донецької області. А 3 серпня не пустили їх у Новоазовськ, протримавши на “блокпості” понад три години.

Кожен раз збройні формування порушували Мінські угоди, які вони погодилися виконувати, і не давали спостерігачам СММ можливості виконувати свою роботу зі встановлення фактів та сприяння нормалізації ситуації в області”, – наголосили спостерігачі Місії.

Нагадаємо, раніше журналісти німецького телеканалу ARD повідомили про те, що до рук Федеральної служби безпеки РФ потрапила низка внутрішніх документів СММ ОБСЄ, які передав “кріт” у Місії. За даними журналістів, російські спецслужби отримали доступ до внутрішніх звітів Місії, листування заступника голови СММ Олександра Хуга і детальних планів об’єктів ОБСЄ.

Сам Олександр Хуг заявив про те, що моніторингова місія ОБСЄ в Донбасі не збирала та не збирає персональну фінансову інформацію про своїх співробітників.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>