Вперше науковці виявили у протопланетному диску метиловий спирт

Вперше науковці виявили у протопланетному диску метиловий спирт

Міжнародна група дослідників виявила сліди газоподібного метанолу в найближчому від нас протопланетному диску, розташованому приблизно в 170 світлових роках від Землі. Відкриття було здійснене за допомогою комплексу радіотелескопів Atacama Large Millimeter/Submillimeter Array (ALMA) в Чилі, призначених для вивчення світлового випромінювання від самих холодних об’єктів у Всесвіті.

Метанол був знайдений в області зірки TW Гідри на мікроскопічних частинках пилу у складі протопланетного диска (обертового навколозоряного диска щільного газу, з якого утворюються планети). Дослідники вважають, що метанол вивільнився з частинок, перейшовши в газоподібний стан.

Метанол є одним з найважливіших будівельних блоків для інших з’єднань, що формують органічне життя, таких як амінокислоти. Тому виявлення його у протопланетному диску – важливе відкриття, оскільки воно може допомогти дослідникам дізнатися про те, як органічні молекули, й, можливо, саме життя зародилися на планетах.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>