Вплив повного Місяця на поведінку людини є міфом – вчені

Вчені спостерігали за сном і поведінкою майже шести тисяч дітей.


Луна

<!–        –>

Біологи заявили про те, що фази Місяця не мають будь-якого помітного впливу на поведінку людини або її сон. Висновки вчених були опубліковані в журналі Frontiers in Pediatrics.

Вчені провели дослідження, в рамках якого спостерігали за тим, як 5812 дітей різного віку, рас, з різних верств суспільства, з різним рівнем освіти та доходів реагували на повний Місяць, молодик і різні фази Місяця. Вчені сконцентрували свою увагу на дітях тому, що вони більш схильні до перепадів настрою і їм потрібно значно більше сну, а значить, порушення в його режимі будуть сильніше впливати на їхній настрій і самопочуття.

Вчені спостерігали за дітьми протягом 28 місяців. У ході дослідження вчені встановили, що, за винятком незначного скорочення тривалості сну (на п’ять хвилин або 1%) під час повні, Місяць ніяк не впливав на поведінку, настрій дітей.

Як заявив один з авторів дослідження Жан-Філіп Шапью, “отримані нами результати є найпереконливішим аргументом на користь того, що Місяць не впливає на поведінку людини. Єдиною істотною зміною є це 1% зрушення в тривалості сну, але його можна пояснити тим, що в нашому дослідженні брало участь багато людей. В цілому я думаю, що нам не варто хвилюватися про повноту місяця і перетворення на “перевертнів”. На нашу поведінку більшою мірою впливають гени, освіта, рівень доходів та інші соціальні речі, ніж гравітаційні сили, що породжуються взаємодією Землі та її супутниці”.

Раніше вчені заявили, що фази Місяця впливають на рівень опадів на ЗемліПовний Місяць над землею призводить до підвищення тиску у верхніх шарах атмосфери і зростання температури в її нижніх шарах. Тепле повітря містить більше вологи та призводить до збільшення опадів. Геофізики прийшли до висновку, що повний Місяць збільшує кількість опадів приблизно на один відсоток.


За матеріалами:

РИА Новости


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>