ВР відкрила дані про комунальні тарифи та їх формування

Рада підтримала президентський законопроект № 2505а «Про особливості доступу до інформації в сферах постачання електричною енергією, природним газом, теплопостачання, централізованого постачання гарячої води, централізованого водопостачання та водовідведення».

Документ у другому читанні підтримали 242 депутати, передає Укрінформ.

Законопроект передбачає, що українці можуть отримати інформацію про ціни і тарифи, їхні складові для всіх категорій споживачів і зміну; зіставлення цін і тарифів на товари (роботи, послуги) в різних регіонах України, а також в Україні та інших державах.

Крім того, мають стати доступними прогнози зміни цін і тарифів та обґрунтування необхідності таких змін; середньомісячний розмір плати для приватного домогосподарства за спожиті товари (роботи, послуги) – за категоріями споживачів та розмір заборгованості з оплати спожитих товарів (робіт, послуг) та періоди виникнення такої заборгованості.

Ця інформація буде опублікована на офіційних веб-сайтах державних органів, органів місцевого самоврядування, до повноважень яких віднесено встановлення цін і тарифів, а також у засобах масової інформації, на інформаційних стендах, в платіжних документах.

Зокрема, проводитиметься порівняння цін та тарифів на товари, послуги в різних регіонах України, а також в Україні та інших державах. Споживачі зможуть ознайомитися із прогнозами зміни цін та тарифів та обгрунтування необхідності таких змін відповідно до заяви суб’єкта господарювання, що надається для встановлення тарифів на товари, послуги.

Відкриється доступ до динаміки зміни історичної вартості складових цін/тарифів за останні п’ять років; якісні характеристики товарів, послуг. Споживачі матимуть змогу дізнатися про перелік, вартість та умови надання споживачам додаткових послуг.

Необхідність ухвалення цього законопроекту обумовлена виконанням Україною взятих на себе зобов’язань щодо адаптації законодавства України до законодавства ЄС, зокрема, імплементації Директиви 2006/32/ЄС Європейського парламенту і Ради про ефективність кінцевого використання енергії та енергетичні послуги.

У першому читанні даний законопроект депутати проголосували 8 жовтня.

Нагадаємо, сьогодні ВР передала у компетенцію місцевих органів влади низку адмінпослуг

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>