Вселенський Патріарх не проти статусу Патріархату для Української церкви – Філарет

КИЇВ. 15 травня. УНН. Вселенський Патріарх не відмовляється, що в майбутньому Українська Православна Церква буде визнана в статусі Патріархату. Про це заявив патріарх Філарет на прес-конференції щодо ситуації в Українській православній церкві, передає кореспондент УНН.

“Наша мета – утворення і визнання Київського Патріархату (за межами країни – ред). І Вселенський Патріарх не відмовляється, що в майбутньому Українська церква буде визнана в статусі Патріархату. Про це офіційно заявив представник Вселенського Патріарха архієпископ Даниїл”, – зазначив Філарет.

За його словами, щоб ставити це питання, треба об’єднатися – створити в Україні одну православну церкву.

“Нам потрібно зберігати єдність Української Православної Церкви. На цій позиції я стояв і стою – єдина Українська Православна Церква. На сьогодні вона Київська митрополія, а всередині країни – Київський Патріархат”, – пояснив Філарет.

Тобто, за межами України УПЦ визнана Вселенським Патріархом як Київська митрополія.

Нагадаємо, почесний патріарх Православної церкви України Філарет заявив, що не існує підстав, щоб забрати в України Томос про автокефалію православної церкви.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>