Вчені визначили, як ожиріння викликає хвороби

Жир викликає запалення у всіх органах і порушення роботи гормонів.


22

<!–            –>

Вчені заявили про те, що ожиріння викликає запалення у всіх органах і порушення роботи гормонів, що тягне за собою розвиток раку, хвороб серця, інсульти і проблеми з кістками. Про це розповіли представники Інституту молекулярної медицини Гельсінкі під час виступу на конференції Європейського товариства людської генетики в Барселоні.

Як заявила одна з авторів дослідження Тару Тукіяйнен, “отримані нами результати показують, що ожиріння дійсно є системною проблемою для всього організму, що особливо проявляється в тому, які системні запальні процеси воно викликає. Що цікаво, воно впливає на кожен тип тканини по-різному, викликаючи різні зміни в їхній роботі”.

Висновки дослідників були зроблені на підставі даних, які були отримані ними з бази GTEx, яка містить у собі інформацію щодо активності генів у всіх тканинах організму, в тому числі і в мозку, 30 тисяч осіб, що недавно померли і пожертвували своє тіло на благо науки. Дві третини з цих людей страждали від ожиріння або проблем із зайвою вагою. Вчені порівняли структуру їхніх геномів і те, як різні гени проявляли себе в клітинах органів травлення, серця, легенів, судин і нервової тканини.

Ожиріння викликає зміни в роботі генів фактично у всіх органах, багато з яких можуть пояснити те, чому огрядним людям так важко скинути зайву вагу. Найближчим часом учені планують порівняти набір відкритих ними змін в роботі генів з переліком тих мутацій ДНК, які, як показали попередні дослідження, викликають ожиріння і проблеми з метаболізмом. Це порівняння, як пояснює Тукіяйнен, допоможе зрозуміти, чи викликає ожиріння виявлені її групою зрушення в роботі генів, або ж навпаки, порушення в роботі всіх органів призводять до розвитку ожиріння.

Раніше повідомлялося про те, що вчені знайшли спосіб повернути пам’ять людям, які страждають від хвороби Альцгеймера. Вчені довели, що хвороба Альцгеймера спочатку не призводить до втрати пам’яті, а до втрати здатності “витягувати” її з нейронів на ранніх стадіях розвитку захворювання. В ході досліджень вчені спостерігали за гиппокампом мишей і людей, які страждають від хвороби Альцгеймера.


За матеріалами:

РИА Новости


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>