Вчені виявили на Землі восьмий континент – РБК

Фото: Вчені відкрили новий континент

Відкриття нового континенту може призвести до переписування підручників

Вчені з Королівського науково-дослідного інституту прийшли до висновку, що на нашій планеті існує не сім, а вісім континентів. Про це повідомляється на сайті Геологічного товариства США.

Спираючись на дані останніх досліджень, вчені заявили, що Зеландію можна сміливо називати континентом. При цьому, за їх словами, в нього входить як Нова Зеландія, так і Нова Каледонія. Справа в тому, що ці два острови розташовані на одній континентальній плиті.

Фото: Вчені відкрили новий континент

“Дана плита відповідає всім вимогам, що пред’являються до континенту: по-перше, її кордони чітко сформовані (вона відділена від Австралії і Антарктиди), по-друге, геологія Зеландії відрізняється від інших частин світу, і по-третє, на континенті є всі типи гірських порід – вулканічні, осадові і метаморфічні, що і відрізняє його від островів”, – зазначили вчені

Фото: Вчені відкрили новий континент

До речі, багато експертів і раніше закликали віднести Зеландію до числа континентів, стверджуючи, що колись ця група островів була окремою частиною суші. Разом з тим, інша група вчених стверджує, що, з одного боку, Зеландію дійсно можна назвати частиною світу, але з іншого – їх колеги поки не надали достатню кількість доказів.

Раніше вчені виявили незвичайну знахідку на дні Маріанської западини.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>