Вчені виявили три потенційно придатні для життя планети біля холодного карлика

Планети є кращими претендентами для пошуку життя за межами Сонячної системи.


22

<!–      40    –>

Астрономи відкрили три потенційно придатні для життя планети, які обертаються навколо ультра-холодної карликової зірки на відстані 40 світлових років від Землі. Як повідомляється на сайті Європейської південної обсерваторії, розмірами і температурою виявлені планети схожі на Венеру і Землю.

Астрономи спостерігали за зіркою TRAPPIST-1. Вчені виявили, що ця невиразна і холодна зірка через регулярні інтервали часу злегка знижує свій блиск, що є ознакою проходження між нею і Землею декількох об’єктів. Детальний аналіз показав, що навколо зірки обертаються три планети, схожі за розміром із Землею.

TRAPPIST-1 є ультра-холодним карликом, більше схожим на Юпітер, ніж на Сонце. Такі зірки дуже поширені в Чумацькому Шляху і живуть дуже довго, але планети біля однієї з них відкриті вперше. Як заявив Емануель Жее, співавтор нової роботи: “це справжня революція в наших уявленнях про планетні населення і про шляхи пошуку життя у Всесвіті. Досі існування таких “червоних світів” на орбітах навколо ультра-холодних карликових зірок розглядалося чисто теоретично, але тепер ми знайшли у слабкої червоної зірки не просто одиноку планету, а цілу систему з трьох планет!”

Дослідники також встановили, що за розміром планети в системі зірки TRAPPIST-1 дуже близькі до Землі. У двох з них періоди обертання складають приблизно 1,5 та 2,4 дні, а у третьої орбітальний період поки визначений менш точно: в межах від 4,5 до 73 днів.

Незважаючи на близькість до своєї зірки, дві внутрішні планети отримують від неї всього в чотири і два рази більше енергії відповідно, ніж отримує від Сонця Земля, тому, що їхня материнська карликова зірка набагато слабша за Сонце. Вони лежать ближче до свого світила, ніж внутрішня межа зони проживання цієї системи, але можливо, що на їхній поверхні існують зони, придатні для життя. Про третю, більш віддалену планету відомо ще дуже небагато. Швидше за все, вона отримує менше світла, ніж Земля, але цілком може лежати всередині населеної зони.

Раніше вчені заявили про те, що в момент утворення Сонячної системи 4,6 мільярдів років тому на світ з’явилися тільки вісім відсотків потенційно придатний для життя планет. Решта ж 92% будуть утворені вже після того, як Сонце вибухне і наша планета зникне через шість мільярдів років.


За матеріалами:

DT.UA


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>