Вчені досі не можуть пояснити походження плям на Сонці

Вчені досі не можуть пояснити походження плям на Сонці

Науковці спостерігають за спалахами, сплесками плазми і бурями на поверхні Сонця вже багато років і розуміли, що наше світило має активну сонячну атмосферу. Однак завдяки новим даним деякі уявлення їм довелося переглянути. У NASA кажуть, що змушені змінити параметри майбутніх космічних місій з врахуванням останніх відкриттів.

Про це пише The Daily Mail.

Обсерваторія NASA встановила, що сонячна корона значно більша за розмірами, ніж вважали раніше, і сягає близько 8 млн км над поверхнею зірки. Це приблизно 12 діаметрів Сонця.

Ця інформація має критичне значення для майбутньої місії Solar Probe Plus, що буде запущена у 2018 році й дозволить підійти до Сонця ближче, аніж будь-коли.

Дослідники пояснили, що для визначення розмірів сонячної атмосфери використали магнітозвукові хвилі. На відміну від земних звукових хвиль, які коливаються кілька сотень раз на секунду, ці хвилі коливаються приблизно раз на чотири години. Їхнє відстеження показало, що корональні викиди можуть створювати хвильовий ефект, який відчувається на значній відстані від поверхні світила.

Дані, отримані каліфорнійським дослідницьким центром Big Bear Solar Observatory, дозволяють сподіватися на цілу низку відкриттів у галузі фізики сонця. З допомогою нового телескопа для спостереження за Сонцем були створені унікальні тримірні моделі сонячних плям.

Крім того, отримані зображення дозволили розглянути бульбашки плазми на поверхні Сонця, схожі на бульки на киплячій воді.

Сонячні плями відкрив Галілео Галілей понад 400 років тому, але вони досі залишаються загадкою. Вони можуть сягати розмірів планети Юпітер та існувати протягом кількох тижнів. Вважається, що жодна сила на поверхні зірки не спроможна втримувати такі потужні структури, але яким чином плями залишаються стабільними – невідомо.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>