Вчені зафіксували обмін "звуками" між Сатурном і його супутником

Про це йдеться на сайті NASA.

В космосі не існує звуку у нашому розумінні, і радіохвилі не можуть звучати, а являють собою форму електромагнітного випромінювання. Але вчені можуть перетворити ці хвилі на звукові за допомогою радіотехнологій, які  використовуються для зв’язку на Землі.

В наведеному випадку енергія передається хвилями плазми, що з’єднують Сатурн і Енцелад. Вільні електрони та іони в частках плазми прискорюються і випромінюють електромагнітні хвилі, рухаючись уздовж ліній магнітного поля. Вчені називають ці хвилі  плазмовими. Зустрічне випромінювання Енцелада змушує частинки коливатися і сворювати трохи сильніше випромінювання.

За словами Алі Сулеймана, вченого, пов’язаного з дослідженням: “Енцелад – це маленький генератор, що обертається навколо Сатурна, і ми знаємо, що він є безперервним джерелом енергії. Тепер ми думаємо, що Сатурн реагує шляхом запуску сигналів у вигляді плазмових хвиль через ланцюг магнітних польових ліній, що з’єднують її з Енцеладом за сотні тисяч миль”.

Одна з головних причин, по якій Енцелад настільки енергійний, полягає в тому, що він послідовно “відсрілюється” водяною парою, завдяки геологічної активності, яка відбувається під її поверхнею. Ці хмари води перетворюються в різні форми плазми після іонізації і взаємодії з магнітосферою Сатурна, що створило унікальне середовище для вивчення вченими властивостей плазми.

Читайте також: Знайти 20 тисяч екзопланет за 2 роки. Все, що варто знати про новий телескоп від NASA

  • Незвичайний нахил Урана, який відрізняє його орбіту від інших в Сонячній системі може бути пов’язаний із зіткненням з величезною крижаною протопланетою, вдвічі важчою за Землю.
  • Вперше отримали фото новонародженої планети: Європейські астрономи вперше в історії сфотографували планету на етапі формування в протопланетному диску, що оточує молоду зірку
  • Вчені стверджують, що знайшли докази існування водяних гейзерів на найменшому з чотирьох найбільших супутників Юпітера, які називаються галілеєвими – Європі.
  • Дізнайтесь, як це – летіти крізь Туманність Оріона. Астрономи і фахівці з візуалізації NASA скомбінували дані з космічних телескопів Hubble і Spitzer (видимий і інфрачервоний діапазони) і створили відео такого польоту.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>