Вчені заявили, що в надрах Місяця є вода – РБК

Фото: Місяць (pixabay.com/Ponciano)

Дослідники вивчили нові дані про земний супутник

Міжнародний колектив планетологів заявив, що в надрах Місяця є вода. Відповідне дослідження опубліковане в Nature Geoscience, короткий зміст якого оприлюднив Браунівський університет в США.

Фахівці вивчили дані, отримані з індійського місячного супутника Chandrayaan-1. За допомогою спектрального аналізу вчені визначили хімічний склад давніх вулканічних відкладень на поверхні небесного тіла, які виявилися багаті водою.

Дослідники вважають, що назовні вода потрапила разом з вулканічними породами з надр Місяця в давнину. З чого випливає, що вони і зараз нею повні.

На думку вчених, вулканічні частинки містять близько 0,05% (за масою) води. При цьому вода може бути вилучена та використана в запланованих місячних місіях.

Точного походження води в надрах земного супутника дослідники не знають. Проте раніше її сліди в небесному тілі були виявлені місіями Apollo, в ході яких на Землю доставлялися зразки ґрунту. Також водяний лід міститься в затемнених кратерах на полюсах Місяця.

До речі, у мережі показали гігантський шестикутник Сатурна.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.

Messenger


Telegram


Chrome


Підписатися на e-mail розсилку


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>