Вчені знайшли ген сивини

Фахівці проаналізували 6,63 тисячі чоловік.

Вчені вперше виявили ген, відповідальний за появу у людини сивого волосся.

Фахівці також знайшли безліч генів, що відповідають за колір волосся, їх форму і щільність. Відповідальним за посивіння волосся виявився ген IRF4, який раніше був відомий вченим як регулятор виробництва меланіну — пігменту, що визначає колір шкіри, волосся і очей. Ген PRSS53 впливає на появу кучерявого волосся, за товщину брів відповідає FOXL2, а за появу “моноброви” відповідає ген PAX3, за товщину бороди — EDAR. Вчені проаналізували 6,63 тисячі осіб (45% чоловіків та 55 відсотків жінок) родом з Латинської Америки (Бразилії, Колумбії, Чилі, Мексики і Перу).

Серед вивчених 48 відсотків були європейцями, 46 — корінними американцями і 6 відсотків — афроамериканцями. Вчені відзначають, що результати їх дослідження виявляться корисними для судово-медичної експертизи на основі ДНК і складання візуального профілю потенційного злочинця в Латинської Америці і Східній Азії.

У попередніх дослідженнях враховувалися тільки ДНК людей європейського походження.

Нагадаємо, що раніше у лабораторіях компанії L’Oreal розроблені пігулки від сивини. Прийом однієї таблетки на день дозволяє зберегти природний колір волосся до глибокої старості. Вчені обіцяють, що препарат не буде мати побічних ефектів, тому що в його основі екстракт різних фруктів.

Бруно Бернард, глава відділу біологічної косметики компанії L’Oreal, вважає, що харчова добавка, формула якої тримається в секреті, буде користуватися великим попитом не тільки у жінок, але й чоловіків. При цьому він попередив, що прийом препарату треба починати до появи першої сивини. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>