Вчені з'ясували, яким чином формується стать дитини

Вченим давно відомо, що стать багатьох рептилій (черепах, крокодилів і деяких видів ящірок) визначається температурою навколишнього середовища, де знаходяться їхні яйця. У цьому питанні немає ніякого значення комбінація жіночих і чоловічих статевих хромосом. Подібний механізм є застарілим методом визначення статі потомства, але вчені вважають хромосоми і температуру рівноцінними замінниками один одного.

Канадські вчені з університету Торонто провели дослідження, результатом якого стала незвичайна новина. Як виявилося, тиск у жінок перед початком вагітності є важливим фактором для визначення статі дитини. Тобто підвищений або понижений тиск впливає на зачаття дівчинки або хлопчика. Цього вчені раніше не знали.

Вчений з групи Рави Ретнакаран зазначив, що «це відкриття відкриває нові шляхи для планування сім’ї та вивчення того, які природні механізми керують пропорції статей в людських суспільствах».

Вчені знайшли форму «вторинного» визначення статі, проаналізувавши більш три тисячі майбутніх мам. Жінки погодилися здати аналізи і виміряти тиск незадовго до зачаття дитини. Протягом наступних років народилося 739 хлопчиків і 672 дівчинки. Цієї кількості народжених було досить для складання статистики, яка допомогла визначити закономірності, які впливають на стать дитини.

Низький тиск був пов’язаний з народженням хлопчиків, а високий – дівчаток. За словами вчених, тиск досить сильно впливає на ймовірність зачаття хлопчика чи дівчинки, але не на 100% визначає його. Існують інші, поки невідомі фактори, які також впливають на стать дитини. Вчені висловили припущення, що високий тиск пов’язаний з тим, що зародок чоловічої статі вимагає більше енергії і поживних речовин на перших тижнях свого життя. У майбутньому вчені перевірять цю гіпотезу.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>