Вчені назвали тварин, які скоро вимруть

Екологи заявили, що першими жертвами шостого масового вимирання в історії Землі стануть не лише найбільші, але й самі невеликі тварини планети, йдеться в статті, опублікованій в журналі PNAS, передає Ukr.Media.

“Різке скорочення біорізноманіття в останні роки говорить про те, що зараз почалося шосте масове вимирання тварин. Багато досліджень минулих вимирань показують, що великі тварини набагато більш уразливі до їх дії, ніж невеликі живі істоти. Ми перевірили, чи це так”, – пишуть Вільям Риппл з університету Орегона в США та його колеги.

За розрахунками вчених, в епохи, що передували антропоцену – віку людини, кожні сто років зникало приблизно по два види ссавців на кожні десять тисяч існуючих на той час видів тварин. В XX і XXI століттях ця цифра зросла в 114 разів.

Іншими словами, те число видів, які припинили своє існування за цей час, звичайно зникає через десять тисяч років, а не за одне століття.

Команда Риппла зіставила маси і поточний стан для всіх 44 тисяч видів живих істот, що згадуються сьогодні в Червоній книзі.

Як показав аналіз, першими зникнуть не тільки найбільші живі істоти, такі як великі кішки, слони, жирафи або кити, але і самі невеликі тварини.

Найсильніше ця тенденція буде проявлятися серед амфібій і риб. За прогнозами вчених, фактично всі невеликі жаби і інші земноводні, чия маса становить менше грама, зникнуть в найближчі десятиліття.

Причиною їх вимирання є те, що людина постійно захоплює і змінює під свої цілі все нові території як на суші, так і у водах світового океану, викликаючи масштабні екологічні перебудови, жертвами яких найчастіше стають самі невеликі види тварин, чиї ареали проживання спочатку є досить скромними. Чисельність великих тварин, в свою чергу, зменшується за браконьєрства або надмірно великого вилову або відстрілу.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>