Вчені назвали термін перевороту магнітного поля Землі

Магнітна вісь планети не буде перевертатися щонайменше в найближчу тисячу років або навіть більш тривалий термін.

Магнітні полюси Землі не перевернуться щонайменше найближчі дві тисячі років. Про це вчені пишуть в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

Падіння напруженості магнітного поля Землі не приведе до зміни полюсів, оскільки зараз його сила приблизно в два рази вища від середніх значень для недавньої історії планети.

“Якщо напруженість магнітного поля буде падати з тією ж швидкістю, що й сьогодні, то пройде ще тисяча років до тієї точки, коли вона впаде до типових середніх значень. Коли це станеться, вона як може знову піти вгору, так і піти вниз”, – цитує РІА Наука Хуапей Вана з Массачусетського технологічного інституту.

Час зникнення Землі

Ван і його колеги дійшли такого висновку, вивчивши сліди кількох древніх переворотів магнітної осі планети, які “закарбувалися” в породах, викинутих вулканами на Галапагоських островах за останні п’ять мільйонів років.

Виявилося, що в попередні історичні епохи магнітне поле Землі було набагато слабшим, ніж сьогодні – близько 15 мікротесла на екваторі замість сучасних 32 мікротесла, і близько 30 мікротесла на полюсах, при сучасних 64 мікротесла.

Раніше вчені вважали, що сьогодні напруженість магнітного поля Землі приблизно близька до його мінімальних значень, при досягненні якого зазвичай відбувається переворот магнітної осі планети.

Відкриття Вана і його колег означає, що напруженість магнітного поля Землі сьогодні насправді помітно вища, ніж вона була під час минулих п’яти мільйонів років.

Це говорить про те, що магнітна вісь планети не буде перевертатися як мінімум найближчу тисячу років або навіть більш тривалий термін.

Раніше вчені заявляли, що магнітне поле Землі втрачає свою силу вже понад тисячоліття, а не тільки в останні роки, як вважалося раніше. Крім того, вони знайшли центр перевертання полюсів.

Вчені також з’ясували, що тектонічні плити Землі утворилися через фонтан розплавленої мантії, який пробився до поверхні планети, розколовши земну кору на частини.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>