Вчені отримали нові дані про ядро Землі – Останні події України

Вчені отримали нові дані про ядро Землі – Останні події України

Китайські та американські дослідники припускають, що всередині внутрішньої частини ядра нашої планети є ще одна, окрема зона.

Вчені вважають, що структура кристалів заліза в цій зоні відрізняється від того, що є в зовнішній частині внутрішнього ядра.

Оскільки пробурити Землю до її центру неможливо, склад нашої планети досі залишається до певної міри загадкою.

Тому вчені вивчають будову ядра, спостерігаючи за вібраціями, що їх спричинюють землетруси, і аналізуючи поширення цих вібрацій у різних шарах нашої планети.

Професор Сяодун Сун з Іллінойського університету в Урбана-Шампейн пояснює: “Ці хвилі відбиваються туди-сюди від одного краю Землі до іншого”.

Професор Сун та його китайські колеги кажуть, що за новими даними внутрішнє ядро Землі – тверда зона розміром з Місяць – складається з двох частин.

Дані з сейсмічних хвиль показують, що ці кристали у “внутрішньому внутрішньому ядрі” вирівнюються в напрямку схід-захід. Якщо дивитися на нашу планету з Північного полюса, то вони ніби лежать на боці. Тоді як кристали у “зовнішньому внутрішньому ядрі” вирівняні вертикально, тобто вздовж осі північ-південь.

Професор Сун каже: “Той факт, що ми розкрили різну структуру в різних зонах внутрішнього ядра може дещо розповісти нам про неймовірно довгу історію Землі”.

Ядро, що лежить на глибині понад 5000 км, почало твердішати близько мільярда років тому, і воно досі росте зі швидкістю приблизно 0,5 мм на рік.

Те, що ядро має кристали з різною орієнтацією, може означати, що різні його зони формувалися в різних умовах і що в цей період наша планета, ймовірно, зазнавала радикальних змін.

Джерело: Українськи Новини

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>