Вчені розповіли про вбивство, якому 430 тисяч років

Вчені розповіли про вбивство, якому 430 тисяч років

Людські останки з печери на півночі Іспанії зберегли сліди смертельного нападу, який стався 430 000 років тому, кажуть учені. Дослідники проаналізували череп, який дістали з так званої Ями кісток, де містяться останки щонайменше 28 древніх людей.

Науковці дійшли висновку, що два проломи на цьому черепі могли з’явитися внаслідок численних ударів і свідчать про “намір убити”.

Подробиці знахідки опублікував журнал PLOS One, передає Бі-Бі-Сі.

Окрім того, що дослідження пояснює, як ці тіла опинилися в печері, воно також наводить свідчення того, що насильство було невід’ємною частиною культури ранніх людей, кажуть науковці.

Міжнародна команда дослідників вивчала череп за допомогою сучасник медичних технологій отримання зображень.

Череп

Зроблена ними віртуальна реконструкція показала на чолі два чіткі, практично однакові за формою проломи, що приводить до висновку: вони виникли від ударів одним предметом.

Загадку про те, як ці люди опинилися в печері, яка іспанською називається Sima de los Huesos, частково допомогла розв’язати судово-медична експертиза.

Науковці вивчають це місце вже понад 30 років. ДНК однієї з древніх кісток, які дослідники змогли виділити в 2013 року, змусили деяких експертів припустити, що тіла належали раннім представникам гілки неандертальців.

Іспанська печера залишається гарячою темою для дослідників, які прагнуть розплутати загадкову історію походження людини.

І хоча опубліковане дослідження не стосується прямо цих наукових дебатів, воно доходить висновку, що древні люди навмисне “скидали загиблих членів своїх соціальних груп” у вертикальну ущелину в печері.

У своїй статті дослідники пишуть, що це могла бути “соціальна практика у цій група” і, можливо, перед нами навіть “найраніший зразок поховальної поведінки в історії викопних людських решток”.

Професор Дебра Мартін – антрополог з Університету Невади, яка вивчає стародавні культури, зокрема і свідчення насильства.

Вона розповіла BBC News, що висновки дослідників видаються їй “абсолютно переконливими”.

Професор Марін додала: “Підозрюю, що коли ми занурюємося дедалі глибше в минуле і знаходимо прямі експертні свідчення, такі як у цих авторів, то щоразу виявляємо, що насильство – це частина культури, яка існує відтоді, відколи існує сама культура”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>