Вчені NASA виявили унікальне космічне "цунамі"

Вчені NASA виявили величезну хвилю, так зване космічне “цунамі” з палаючого газу. Про це повідомляється на сайті NASA, передає Ukr.Media.

З допомогою радіотелескопу Chandra дослідники зафіксували унікальне явище – величезну газову хвилю, яка вдвічі більше Чумацького Шляху, скупчення Персея.

Повідомляється, що скупчення Персея розташоване на відстані близько 240 млн світлових років від Землі, значна частина матерії в ньому має газоподібну форму.

“Персея – один з найбільш масивних прилеглих кластерів і найяскравіший в рентгенівських променях, тому дані Chandra надають нам незрівнянні деталі. Хвиля, яку ми ідентифікували, пов’язана з прольотом меншого кластера, який показує, що діяльність по злиттю, яка зробила ці гігантські структури, все ще триває”, – повідомив вчений Стівен Уокер з Центру космічних польотів Годдарда в Грінбелті.

Дослідники також виявили, що розмір хвиль відповідає напруженості магнітного поля кластера. Якщо він занадто слабкий, хвилі досягають значно більших розмірів, ніж спостерігаються. Якщо вони занадто сильні, вони не утворюються взагалі.

Це дослідження дозволило астрономам дослідити середнє магнітне поле по всьому об’єму цих кластерів, вимірювання, яке неможливо зробити ніякими іншими способами.

Відомо, що космічне “цунамі” сформувалося кілька мільярдів років тому. Температура газу настільки величезна, що він виділяє рентгенівське випромінювання.

Нагадаємо, вчені дізналися, як звучить Сатурн.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>