“Вірус-шантажист” проникає в комп'ютер через електронну пошту та використовує мережеву вразливість ОС …

Шкідлива програма WanaCrypt0r 2.0, яка атакувала десятки тисяч комп’ютерів у всьому світі, проникає на ПК користувачів у документах Word і PDF-файлах, які надходять електронною поштою. Про це повідомляє The Guardian.

Проникнувши до системи, шкідлива програма шифрує файли користувача (документи Office, архіви zip і rar тощо) і змінює розширення на .WNCRY, що унеможливлює їх прочитання. Зняти блокування можна за допомогою розшифрувальника – його хакери вимагають придбати за $300 у біткоінах.На виплату дають три дні, потім сума збільшується вдвічі, пише “Медуза”.

Фахівці “Лаборатории Касперского” стверджують, що вірус використовує мережеву уразливість ОС Windows Bulletin MS17-010, яку фахівці Microsoft закрили в березні цього року, передає РБК.

Для того, що знизити ризики зараження, фахівці “Лаборатории Касперского” рекомендують оновити Windows до останньої версії. Зокрема, компанія пропонує встановити офіційний патч MS17-010 від Microsoft, який “закриває використовувану в атаці уразливість”.

Поширення вірусу почалося вдень 12 травня. “Вірус-шантажист” переважно спрямований на Росію, Україну і Тайвань. Одними з перших атак зазнали лікарні Британії і найбільші компанії у сфері телекомунікацій та газопостачання Іспанії.Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>