В Америці вчені вміють виробляти спирт з повітря

Американські фізики створили особливі “наноголки” з графену і міді, які використовують енергію електричного струму для перетворення вуглекислого газу (СО2) в молекули етанолу, тобто звичайного спирту.

“Ми фактично випадково виявили, що цей матеріал працює так, як він працює. Спочатку ми просто хотіли реалізувати перший крок у цій реакції, але в ході експериментів ми швидко зрозуміли, що каталізатор здійснював всю реакцію сам по собі, без втручання з нашого боку”, – розповів Адам Рондинон з Національної лабораторії Оак-Рідж (США).

Відзначається, що фізики з Оак-Рідж зім’яли листи графена у своєрідні “гармошки” і засіяли їх складки наночастками міді, що призвело до того, що молекули СО2 розпадалсись в строго відведених місцях на вершинах графенових “наноголок”. Вчені поки не знають, що саме відбувається в цих точках, однак вони припускають, що графенові складки заважають повному відновленню молекул СО2 і тим самим не дають їм перетворитися в етилен, етан та інші вуглеводні, а також фокусують і перенаправляють потоки електронів на наночастинки міді.

Джерело: УкрМедіа

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>