В МЗС України заявили, що близько 10 українців зараз …

В МЗС України заявили, що близько 10 українців зараз …


У Російській Федерації затримано за політичними мотивами і зараз утримуються в слідчих ізоляторах близько 10 громадян України. Про це заявив директор департаменту інформаційної політики МЗС Євген Перебийніс.

Відповідаючи на питання в ефірі «Hromadske.tv» у вівторок ввечері про члена УНСО Миколу Карпюке, якого затримали в РФ і утримують в СІЗО з березня поточного року, представник МЗС заявив, що «насправді зараз є дуже багато політичних в’язнів України в Російській Федерації».

«Я зараз не готовий розповісти конкретно з приводу Миколи Карпюка, але нам відомо приблизно про 10 громадян України, які містяться у різних слідчих ізоляторах Росії. Це і Надія Савченко, і люди, які були затримані разом з Олегом Сенцовым. В останні дні теж були повідомлення про затримання наших громадян», – додав він.

Перебийніс також зазначив, що посольство і консульство України в РФ у всіх цих випадках докладають зусиль для звільнення українських громадян, однак позитивних відповідей російської сторони «практично немає».

Відзначимо, що напередодні командир батальйону «Азов» Андрій Білецький повідомив, що бойовики «Донецької народної республіки» взяли в полон і передали владі РФ бійця його підрозділу. За інформацією Білецького, полонений боєць знаходиться в Москві у СІЗО Лефортово. Про це повідомив командир «Азову» повідомив російському телеканалу «Дощ».

Нагадаємо, що старший лейтенант Збройних сил України Надія Савченко на Донбасі брала участь в якості добровольця батальйону «Айдар», де потрапила в полон до терористів. Пізніше вона опинилася у воронезькому СІЗО.

В той же час українського режисера Олега Сенцова звинувачують в підготовці терактів в Криму. Лефортовський суд Москви продовжив термін його утримання під вартою до 11 січня 2015 року.

Наприкінці березня «Правий сектор» заявив про викрадення спецслужбами Російської Федерації лідера Української національної асамблеї та члена політбюро «Правого сектора» Миколи Карпюка.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>