В Москві померла Валерія Новодворська

В Москві померла Валерія Новодворська

У Москві у віці 64 років померла засновниця партії “Демократичний союз Росії” Валерія Новодворська.

У суботу вона була госпіталізована в одну з московських лікарень, але врятувати її не вдалося.

Валерія Новодворська – ветеран ліберального крила російської пострадянської політики.

Віце-мер Москви з питань соціального розвитку Леонід Печатников підтвердив інформацію про смерть Новодворської радіостанції “Ехо Москви”, де у неї в різні роки була своя програма.

Вічний дисидент

Валерія Новодворська відома як послідовний дисидент.

У радянські роки її переслідували за політичні погляди і навіть піддавали “лікування” у психіатричних лікарнях. У будинку у Новодворської проводилися обшуки, її неодноразово затримували і арештовували.

Новодворська продовжувала займатися політичною діяльністю і після розпаду Радянського Союзу. У 1992 році вона створила партію “Демократичний союз Росії”, в 1995-му – балотувалася до Державної думи, проте вибори програла.

У 2000-ті роки Новодворська все менше займалася політикою і віддавала все більше часу публіцистиці та публічним виступам, в яких різко критикувала політику російської влади.

Валерія Новодворська є автором книг “Над прірвою в брехні”, “Мій Карфаген повинен бути зруйнований”, “По той бік відчаю”, “Прощання слов’янки”, “Поети і царі”.

До останнього дня вона була колумністом в російському опозиційному журналі The New Times.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>