В ОБСЄ розповіли подробиці жорстокого нападу бойовиків на спостерігачів

Озброєні бойовики “ДНР” напали на спостерігачів ОБСЄ. Це сталося 20 червня в окупованій сепаратистами Ясинуватій.

Як ідеться в оперативному звіті СММ ОБСЄ, один патруль у складі шести спостерігачів на двох броньованих автомобілях перебував на спостережному пункті на залізничній станції. Спостерігачі побачили, як двоє бойовиків, один з яких був озброєний автоматом, прямують у бік другого патруля, який перебував на відстані 150 метрів від першого.

Об 11.06 обидва патрулі почули чергу зі стрілецької зброї. Потім бойовики у балаклавах попрямували до другого патруля і почали щось агресивно кричати убік спостерігачів. Через чотири хвилини обидва патрулі спробували покинути цей район. Коли другий патруль почав від’їжджати, озброєний бойовик підбіг до другого автомобіля СММ і спробував спочатку відкрити двері з боку водія, а потім розбити прикладом бокове скло. Йому це зробити не вдалося, і він побіг за першим автомобілем другого патруля.

Після цього бойовик повернувся і направив автомат на водія та пасажира на передньому сидінні в другому автомобілі патруля № 2. Обидва співробітники ОБСЄ підняли руки вгору.

“Коли озброєний чоловік підійшов до бокової частини автомобіля і спробував відкрити двері з боку пасажира на передньому сидінні, водій натиснув на педаль газу. У той момент коли автомобіль СММ від’їжджав, озброєний чоловік вдарив прикладом праве бокове заднє скло з правого боку, тим самим трохи пошкодивши його”, – йдеться у повідомленні.

Потім бойовик випустив у повітря чергу зі стрілецької зброї, а затим здійснив три постріли у бік патруля, але кулі в автомобіль не влучили. Об 11:21, коли всі автомобілі патрулів ОБСЄ покидали цей район, спостерігачі бачили, що сепаратист тримав їх на прицілі свого автомата. Згодом спостерігачі благополучно повернулися на свою базу в Донецьку.

“Місія поінформувала Спільний центр із контролю та координації (СЦКК) про те, що трапилося. СММ також звернулася до СЦКК із запитом розібратися з цим інцидентом”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 23 квітня в результаті вибуху автомобіля ОБСЄ біля села Пришиб на окупованій території Луганщини загинув один член місії, ще двоє отримали поранення. У місії уточнили, що шестеро патрульних рухалися на двох броньованих транспортних засобах, коли стався вибух.

Народний депутат України і член колегії у Міністерстві внутрішніх справ України Антон Геращенко повідомив, що загиблим виявився громадянин Великобританії Джозеф Стоун. Агентство Reuters з посиланням на МЗС Австрії повідомляло, що загиблий працівник ОБСЄ був громадянином США.

Також в результаті вибуху була контужена громадянка Німеччини Іва Гнелін. Вона була доставлена до лікарні Луганська, де їй надали медичну допомогу. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>