В офісах “Яндекса” СБУ знайшла “багато цікавого, пов'язаного з Росією” – Грицак

Під час обшуків українських офісів “Яндекса” силовики знайшли “багато цікавого, пов’язаного з РФ”.

Про це заявив голова СБУ Василь Грицак, повідомляє телеканал “112 Україна”.

“Ми там знайшли багато чого цікаво, і повірте, це цікаве пов’язане з Росією”, – наголосив він.

Водночас уточнити, що саме було в офісах, Грицак відмовився, пояснивши, що він не має права розголошувати дані.

“Яндекс” передавав персональні дані українців безпосередньо до Москви

Це підтвердили самі представники російської компанії. Компанії “Яндекс”, діяльність якої в Україні віднедавна поза законом, закидають створення загроз інформаційній безпеці держави. Під час обшуків офісів, знайшли підтвердження того, що персональні дані українців, пошукові запити, місцеперебування та інша персональна інформація передавалася до Росії.

Окрім цього очільник СБУ запевнив, що унаслідок блокування російських соцмереж і ресурсів російська економіка зазнає чималих збитків.

“Думаю, говорити зарано (про результати – прим.ред.), оскільки свідомі громадяни розуміють і не користуються російськими мережами і навіть не тому, що російські спецслужби збирають про них дані. Давайте скажемо так: у результаті цих дій навіть російська економіка страждає, російський бізнес зазнав значних збитків”, – пояснив він.

Нагадаємо, у понеділок, 29 травня, СБУ проводила обшуки в офісах “Яндекс” в Одесі та Києві. Співробітники Служби безпеки України встановили, що менеджмент компанії незаконно збирав, накопичував та передавав до Росії персональні дані українських громадян. Так, за даними СБУ, “Яндекс” збирав та передавав до РФ відомості про особисті дані, рід занять, спосіб життя, місця перебування, проживання, роботи, дозвілля, джерела та розміри доходів, номери телефонів, електронних адрес та акаунтів у соціальних мережах.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>