В Україні відсутня етнонаціональна, міжконфесійна та мовна …

Такий висновок він  зробив, виступаючи на VI Всеукраїнському історико-культурологічному форумі “Сікорські читання” у Переяславі, повідомляє прес-служба колишнього парламентарія.

“Наші проблеми – чи то у відносинах із сусідніми країнами, чи на міжнародній арені загалом, різнотлумачення Закону про освіту, інших національних питань тощо – пов’язані, перш за все, з відсутністю в останнє десятиліття в Україні етнонаціональної, мовної та міжконфесійної державної політики, – зазначив  Томенко. – На сьогодні попри патріотичну риторику держава та відповідні посадовці досі не визначили стратегії у цих напрямах. До того ж, відсутні інститути, які би щоденно опікувалися цими проблемами”.

На його думку, це буде видно, якщо провести тестування очільників уряду чи обласних адміністрацій у прикордонних областях. “Я сумніваюся, що хтось зможе чітко пояснити, скажімо, співвідношення між термінами “українська нація”, “український народ”, “корінний народ”, “національна меншина”, “етнографічна група”, – зауважив Томенко.

Читайте також: Томенко розповів про розробку документа, що стане “дорожньою картою” країни

Він додав, що науковці та фахівці з етнонаціональної, мовної та міжконфесійної політики, фактично, залишились за бортом владних рішень, і така політика призводить до того, що праві партії сусідніх держав маніпулюють громадською думкою в Європі або намагаються зашкодити нашим національним інтересам.

Тому, на переконання Томенка, вирішення проблеми полягає не лише в тому, щоб знайти винних у діях Росії, а в тому, щоб нарешті вибудувати чітку і зрозумілу державну політику, визначити уповноважені інститути та залучити фахівців і науковців до системного щоденного моніторингу та вирішення питань таких делікатних сфер як мовна, етнонаціональна та міжконфесійна політика.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>